Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gullringens GoIF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gullringens GoIF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Daniel Johansson, 24 år som är en egen produkt vänder hem till fadershuset!
Han kommer närmast från en sejour i Södra Vi IF där han tillbringat de senaste säsongerna! Danne har tidigare erfarenhet från spel i div 4 Elit som han spelade i sist han var hos oss. Han har tidigare haft problem med ett knä som har känts bra detta år och vill ta sig an en tuffare utmaning nu igen! Danne är en kvick, offensiv ytterback som orkar springa hur mycket som helst! Extra roligt att det är en egen produkt som vänder hemåt!
Några ord från Danne:
Jag valde Gullringen för att det är min moderklubb, jag tycker om klubben och många runt om den. Att få spela på Gullemon har alltid varit speciellt för mig. Så valet var lätt och jag känner mig redo för en ny utmaning nu när mitt knä känns mycket bättre.
Jag tror och hoppas att mitt knä håller så jag kan spela för Gullringen en lång tid framöver.
Det är en stor skillnad på anläggningen nu från när jag spelade här sist och det känns bra att Gullringen satsar så mycket på att spelarna ska trivas i klubben.
Mina styrkor är fysiken, min snabbhet och att jag orkar springa. Det har alltid varit en fördel för mig. Min träningsnärvaro är också en styrka.
| Träning | 25 jul, 10:00 |
| Träning | 25 jul, 15:00 |
| Träning | 26 jul, 10:00 |
| Gullringen Open | 26 jul, 14:00 |
| Träning | 27 jul, 18:00 |
| Igår | Sommarhälsning |
| 11 jun | Gåfotboll |
| 3 jun | Gåfotboll söndag 7 juni |
| 29 maj | Gåfotboll lördag 30/5 |
| 22 maj | Ingen Gåfotboll 23 maj |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera