Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gullringens GoIF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gullringens GoIF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Imorgon lördag spelar vi sista omgången för den här säsongen hemma på Gullemon kl 13.00 mot Tranås FF!
En match som inte gäller någonting förutom att försvara vår 5:e plats i serien! Säsongen har inte gått som vi tänkt oss då vi hade som mål att vara med att kriga om uppflyttningsplatser ända in till sista omgången.
Vi vet attt vi har ett bra lag men i år med den konstiga säsong som varit har man inte haft råd att göra bort sig som vi har gjort mot exempelvis Aneby och Tenhult!
Detta gör nu att vi inte har mer än äran attt spela för inför den sista omgången och vi vill avsluta serien på ett bra sätt och ta med oss en seger! Man har även inte haft råd att ha folk skadade då man blivit straffat hårt för det med endast en halv säsong spelad och det har vi haft lite för mycket av.
Vi ser däremot fram mot framtiden då vi har en hel del av våra spelare på kontrakt inför nästa säsong samt fått några förlängningar inför de kommande åren och hoppas givetvis på fler sådana framför oss! Vi kommer att presentera de på vår framsida framöver!
Vi kommer med följande trupp till imorgon: Tobbe, Albin, Ola, Alex, Ted, Högga, Haris, Jeppe, Olle, Ståhlet, Bell, Basse, Melker, Björn och Herman.
Vi vill tacka alla som stöttat oss detta år och tycker att det är helt fantastiskt att se allt stöd genom så många nya medlemmar vi har fått bl a.
Det finns fortfarande biljetter kvar om man vill se oss i avslutningsmtchen och man bokar biljett genom att maila gullringensgoif@gmail.com!
| Träning | 25 jul, 10:00 |
| Träning | 25 jul, 15:00 |
| Träning | 26 jul, 10:00 |
| Gullringen Open | 26 jul, 14:00 |
| Träning | 27 jul, 18:00 |
| Igår | Sommarhälsning |
| 11 jun | Gåfotboll |
| 3 jun | Gåfotboll söndag 7 juni |
| 29 maj | Gåfotboll lördag 30/5 |
| 22 maj | Ingen Gåfotboll 23 maj |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera