Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gullringens GoIF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gullringens GoIF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Still going strong eller evigt unge Björn Stridh tränar för fullt nästa år igen! Man kan inte bli annat än imponerad av denna man som är så välskolad i sin fotbollsutbildning och populär i gruppen! I år har han kört för fullt och tränat i princip varje träning! Han är enormt viktig för våra unga killar i framförallt U-laget där han håller ihop laget på ett fantastiskt sätt som mittback och utbildar dem till att bli bättre!
Några ord från Björn:
Jag fortsätter för att det känns nästan som jag föddes med de gulsvarta ränderna på. Sen ger det alltid sådan glädje och energi att vara på planen med laget.
Framtiden är svårt att säga något om, men jag tror att om vi arbetar hårt tillsammans mot de mål vi sätter så når vi dem.
Jag trivs väldigt, väldigt bra i föreningen och kanske därför det kan bli ett antal år till 😉
| Träning | 25 jul, 10:00 |
| Träning | 25 jul, 15:00 |
| Träning | 26 jul, 10:00 |
| Gullringen Open | 26 jul, 14:00 |
| Träning | 27 jul, 18:00 |
| 2 jul | Sommarhälsning |
| 11 jun | Gåfotboll |
| 3 jun | Gåfotboll söndag 7 juni |
| 29 maj | Gåfotboll lördag 30/5 |
| 22 maj | Ingen Gåfotboll 23 maj |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera