Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grästorps IBK
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grästorps IBK.
Grästorps IBK
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Det här innehåller en glädjande del och tyvärr en mycket negativ del.
Jag är oerhört glad att se att så många har beställt den nya föreningsdressen och all den positiva feedbacken vi fått på den. Jättekul!
Men det som tyvärr sänker det positiva är när Stefan från Intersport, som var på besök hos oss igår, meddelade mig när han var på väg hem att någon har bytt innebandyglasögon.
Stefan hade med sig 2 st glasögon, en senior och en junior. När han packade ihop för kvällen så hade han helt plötsligt 2 st seniorglasögon. Någon har alltså bytt ut dessa under kvällen. Artikelnumret för den ena glasögonparet stämde inte överens från hans butik.
Stefan var väldigt besviken när han åkte ifrån hallen!
För mig är det här oerhört PINSAMT och jag skämdes att stå framför honom när han sa detta.
Vi har i föreningen fått en väldigt bra start med Intersport som är otroligt samarbetsvilliga och när dom gjort något fel så har dom fixat detta på någon dag.
Till exempel så blev en väska feltryckt och det saknades en väska igår när vi lämnade ut den första leveransen. Detta fixade Intersport idag på förmiddagen, med ny väska och rätt tryck.
Nu har vi sänkt vårt förtroendekapital hos Intersportoch detta kommer ta en del tid att bygga upp igen.
Om det nu är så att detta skedde av misstag igår för att man jämförde glasögon eller provade, så ber jag er att höra av er till mig så jag får veta vad som skett och kan framföra detta till Intersport.
Daniel Karlsson
Ordförande
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera