Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gånghester SK GSK/MIF P2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gånghester SK GSK/MIF P2012.
GSK/MIF P2012
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu smälter snön fort och imorgon öppnas konstgräsplanen på Eton Arena upp för träning igen.
Detta betyder att vi på nu söndag 28/2 startar vår träning för grabbarna födda 2011.
Som vi kommunicerade på vårt digitala föräldramöte för några veckor sedan kommer vi nu i början starta lite lugnt med en träning i veckan. Söndagar mellan 10.00-11.30
Vi följer givetvis utvecklingen av Coronaläget och anpassar oss till de restriktioner som regering och folkhälsomyndighet ger oss att förhålla oss till.
Precis som i höstas gäller det att vi kommer till träning ombytta och duschar hemma. Barnen lämnas och hämtas lämpligast på parkeringen för undvika någon större gruppering. Alla spelare skall ha med sig egen vattenflaska och delar inte med varandra. I övrigt skall alla spelare ha ätit frukost och ha på sig benskydd .
Som överenskommet på föräldramötet kommer vi på "laget" sidan börja kalla spelarna även till träningarna. Det är viktigt att ni föräldrar svarar på dessa kallelser för att vi ska kunna planera träningarna på ett bra sätt och se på förhand att vi blir tillräckligt många spelare för att genomföra träning ( Då vi detta år har en liten tunnare trupp än vanligt då laget endast består av 1 årgång)
Välkomna till ett nytt spännande fotbollsår !!!
/ Linda, Hanna & Emil
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera