Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gånghester SK GSK/MIF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gånghester SK GSK/MIF .
GSK/MIF
Följ oss för uppdateringar
Det händer mycket nu och det har ju den senaste tiden växlat en del i besluten kring främst matcher. Men här kommer viktig info som vi önskar att alla tar till sig.
Matcher:
Vi får nu komma igång och spela matcher igen och vår premiär 16 maj i Fristad blir nu av.
Under menyn "Serie" här på sidan kan ni se hela vårt spelschema under våren.
Nu blir det ju viktigt att alla tar till sig vårt schema och vilken match ert barn ska spela respektive omgång.
Vi kommer alltså inte kalla till varje match utan vi utgår ifrån att man deltar om ni inte informerat oss ledare om att ni har förhinder. Lagindelning och samlingstider kommer skickas ut idag i separat mail.
Publik på matcher:
Det är fortsatt endast 8 personer i publiken per match så vid hemmamacther får man tyvärr endast hämta och lämna. Till bortamatcherna har vi behov av hjälp med skjuts av några föräldrar och de kan då stanna och kolla på matchen. Dock bara en vuxen per barn. Vilka som kör till respektive match bestämmer vi när vi samlas vid Gulf.
Matchkläder:
Alla spelare kommer få var sitt matchställ på nästa träning 10 maj. Detta ställ ansvarar man för under säsongen och också då att lämna tillbaka i slutet av säsongen.
Träningen 10 maj:
På grund av att gräsplanerna behöver en vecka till på sig för att vara spelbar tränar vi även 10 maj på konstgräset på Engvallen och vi tränar bara på måndagen den veckan. Grässtarten ser nu ut att bli 17 maj på Målevi. Kalendern är uppdaterad.
Det ska bli fantastiskt roligt att komma igång och spela matcher!
Hälsningar Ledarna
👍
RapporteraRapportera