Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gånghester SK Allademi Spelarstimulans
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gånghester SK Allademi Spelarstimulans.
Allademi Spelarstimulans
Följ oss för uppdateringar
Här kommer lite mer positiva nyheter kring klara gästtränare till vår spelarstimulans inom Allademin.
Även nästa söndag kommer Freddie Academy på besök och leder spelarstimulansen.
Sedan följer två gästtränare som vi ser fram emot att välkomna till Allademin i form av Marcus Översjö och Emil Jylhänlahti. Marcus har bl.a. lång erfarenhet som spelare i Elfsborg och Norrby samt tränare för Norrby och Emil är ju en bolltrixare på högsta nivån där han i närtid ska trixa upp för Kilimanjaro.
Passen med Marcus är satt tid på så dessa kommer vi skicka ut kallelse till och kallelse till passen med Emil kommer ut så snart de är spikade i tid.
Det känns väldigt roligt att kunna erbjuda så inspirerande tränare inom Allademin där alla får vara med utan kostnad.
Viktigt att påminna att Allademin erbjuds utöver våra ordinarie lags verksamhet och det egna lagets aktiviteter ska prioriteras före stimulanspassen. Därför ligger oftast passen på fredagar när det inte är mycket annan aktivitet i lagen.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera