Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gånghester SK GSK/MIF P2007-2008
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gånghester SK GSK/MIF P2007-2008.
GSK/MIF P2007-2008
Följ oss för uppdateringar
Hej !!
Hoppas alla har haft en bra Jul/Nyår!
Nu är det dags att börja komma igång igen inför årets säsong. Vi kommer som tidigare nämnt träna ihop med 09orna och spela i ett eget lag i serien. För tillfället har jag/Liam en hel del hockey och Johan har en hel del med div syrelsemöten/tränar värvningar mm så har vi inte riktigt tiden att närvara varje träningstillfälle,, speciellt nu till att börja med. Men tanken är att vi ska träna måndagar onsdagar och ett extra fyspass på Fredagar tidigt eftermiddag 15.30.
Vi kommer att successivt lägga ut träningarna då vi inte vet säkert om träningspasset blir av pga snö kyla eller tränarbrist. Så håll utkik på Laget.Se.
Till att börja med kör Christopher (09tränaren) ett kondition/fyspass på Eton Arena i morgon för dem som vill komma igång. Tiden är redan 15.30,, löparskor kan vara bra att ta med.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera