Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gånghester SK GSK/MIF P2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gånghester SK GSK/MIF P2014.
GSK/MIF P2014
Följ oss för uppdateringar
Vi vill redan nu informera om vår planerade sommaravslutning så att så många som möjligt har möjlighet att vara med.
Träningen den 7 juni tänkte vi skulle bli lite extra för barnen och bli en liten avslutning inför sommaren. Hur länge vi sedan fortsätter att träna efter 7 juni återkommer vi med.
Men vi tänkte i alla fall utmana er föräldrar på en internmatch mot barnen. Kom ombytta så får ni en matchtröjor av oss. Efter träningen och matchen stannar vi och grillar lite korv eller vad man önskar. Alla tar med sig det de vill grilla och dricka till. Efter maten bjuds barnen på lite glass från kiosken.
Vi startar denna träning 17.00 så det inte blir för sent för barnen efter träningen.
Hoppas på en spännande match, ni kommer inte få det lätt :)
Hälsn.
Sofia, Linus och Kristoffer
| Träning | 26 maj, 17:30 |
| Träning | 28 maj, 18:15 |
| Redvägs FK (hemma) | 28 maj, 19:00 |
| Gerdskens BK Svart (borta) | 31 maj, 15:00 |
| Träning | 2 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera