Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK Flick+
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Västerås SK FK Flick+.
Flick+
Följ oss för uppdateringar
Målvakter:
Wilma Reinitz-Lundbergh Gideonsbergs IF
Vendela Velander IFK Västerås
Jonna Eriksson Gideonsbergs IF
Ella Wilson Rytterne IS
99:or
Iza Rydell Gideonsbergs IF
Moa Moberg IFKVästerås
Vilma Helander Västerås BK30
Josefin Höglander Gideonbergs IF
00:or
Linn Vickius IFK Västerås
Emma Engström AIK
Idil Raage IFK Västerås
Hanna Törngren Barkarö SK
Magda Campese IFK Västerås
Cecilia Lindström IFK Västerås
Leunora Bunjaku Barkarö SK
Nikita Stigsson Forsby FF
Elma Alisic Ekeby BK
Wilma Eriksson Västanfors IF
Iman Amin Västerås BK30
Kajsa Hall Wistling Gideonsbergs IF
Cornelia Ellefors IFK Västerås
Olivia Viklund IFK Västerås
01:or
Fanny Bråthe IFK Västerås
Hanna Pettersson Barkarö SK
Elvira Pettersson Barkarö SK
Emelie Dayan AIK
Ellen Ekholm Västerås BK30
Gentiana Bytyqi Västerås BK30
Moa Johansson Rytterne IS
Julia Holmström Västerås BK30
99:orna kommer få mycket träning på sina spetskvalitéer och förberedas för kommande Elitläger som är deras mål fram till sommaren. En bra möjlighet att få mycket instruktion och nötning när de är få.
Ursäkta att jag skriver men den 18/11 så frågade jag dig om där är spelare som redan är uttagna, då svarade du mig nä då alla måste träna o visa för att komma med. I 00:orna så stämmer ju liksom inte det, där är 7-8 spelar som inte var med den 5 eller den 18 November. Då är det ju inte lönt att ha provträningar o ge falska förhoppningar till tjejerna. Mycket dåligt
RapporteraRapportera
Följdfrågan på inläggen ovan blir , Kommer det rent krasst att endast finnas 4 platser att provspela för nästa år? Detta då det endast finns 4 st -99 i årets trupp. Nästa år är -00 fortfarande aktuella, precis som -01 och -02 och om alla ska vara kvar från årets trupp precis som i år,återstår endast 4st platser. Ni har i år talat om att det är -00 som prioriteras, kommer -01 få övervägande platser nästa år, eller hur tänker ni? Finns tankar på att göra rena åldersakademier för aktuella åldrar dvs i år -99, -00 och -01 och kanske minska antalet i varje åldersgrupp till tex 20 för att ge varje ny årsgrupp större chans?!:)
RapporteraRapportera
Då får vi hoppas på fler sponsorer, så att fler tjejer kan få denna fantastiska chans??
RapporteraRapportera
!! Ska det vara??
RapporteraRapportera