Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nykvarns IF Flickor 12-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nykvarns IF Flickor 12-13.
Flickor 12-13
Följ oss för uppdateringar
I nästa vecka startar innebandysäsongen !
Hoppas de flesta av oss ses i Furuborghallen på tisdag. Vi behöver bygga sarg innan träningen som startar 17 så om man kan vara på plats 16:45 för att hjälpa till med detta är det uppskattat.
Om de som har andra idrotter - t ex fotboll - under september känner att de inte vill starta sin träning förrän i oktober har vi förståelse för det. Ingen anmälan behövs till träning utan de som kan och vill kommer. Detta fungerade bra förra säsongen och vi var alltid många på träningarna.
Om någon har en kompis som vill vara med och prova på är de välkomna. Meddela någon av oss tränare innan de kommer första gången så att vi kan förbereda oss för ett bra välkomnande.
Välkomna till en ny säsong hälsar ledarna !
| Träning | 1 jan, 18:00 |
| Storvreta | 2 jan, 09:00 |
| Storvreta F12 | 2 jan, 09:00 |
| Träning | 5 jan, 18:00 |
| Träning | 7 jan, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera