Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lerkils IF F-2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lerkils IF F-2012.
F-2012
Följ oss för uppdateringar
Först o främst jättebra spel på matchen idag. Så kul o se!!
För o få in det här med 7manna, inkast, större boll, större plan etc så har vi bokat 7manna konstgräsplanen några söndagar till.
Så länge vädret tillåter håller vi oss alltså ute men vi går nu ner på 1 gång i veckan. Ny träningstid är Söndagar 15-16:30.
Nu är det ju mångas "vinter" sporter som drar igång så vi hoppas detta ger möjlighet att kombinera med fortsatt fotbollsspel.
Med vänlig hälsning, Tränarna
Tilda P kommer tyvärr inte kunna komma nu framöver på söndagar då det som du skriver krockar med annan aktivitet för henne! Ha en fortsatt bra höst så ses vi förhoppningsvis nästa termin 😊
RapporteraRapportera
Hej nu finns det dessutom tisdagar (fr.om idag) i schemat. Inomhus furulid, ta med inneskor, benskydd o vattenflaska.
RapporteraHoppas tjejerna kan komma på dessa.
Med vänlig hälsning, Christer
Rapportera