Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Bollnäs HJ16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från FBC Bollnäs HJ16.
HJ16
Följ oss för uppdateringar
Nu är det bara en vecka kvar innan vi kör igång med en härlig innebandy säsong!
Vi kommer starta på onsdag den 6:e 17:15-18:30 på höghammarhallen. Kom ihåg att ta med klubba,skor, vatten och INNEBANDYGLASÖGON!
Nytt för i år är ju att 09:orna spelar i ett lag och 10:orna i ett lag men vi kommer vara samtidigt på höghammar och en vägg mellan planerna. Jag, Tobias och Patrik kommer träna 09:orna men vi kommer även hjälp er föräldrar som håller i 10:orna (namn är inte min starka sida).
Jag vet att det är några som spelar fotboll och att ni har träningar på onsdagar, spela färdigt fotbollen först! Ingen kommer tappa sin plats för att som väljer att spela färdigt fotbollen.
Det jag vill veta är dock vilka som inte kan träna inför varje träning så vi vet på ett ungefär hur många vi blir. Är det så att vi blir väldigt några så kan vi ju träna tillsammans med 10:orna.
Men sånt där brukar lösa sig rätt snabbt när vi är där.
Ser otroligt mycket fram emot en ny säsong med era barn, ska bli riktigt roligt att få köra igång igen! Vi ses på onsdag nästa vecka.
// Joel
Inga kommande aktiviteter
Roligt att de startar igen! Mille kommer när fotbollen är klar i Rengsjö. Vet inte hur många gånger de är kvar men sen är vi på plats 😊
RapporteraRapportera
Hannes kommer inte på första träningen då vi är på semester, men sen kommer han!
RapporteraRapportera