Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Guif A-flick
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Guif A-flick.
A-flick
Följ oss för uppdateringar
Hej
Jag och Daniel var på möte med EB igår kväll och har gått igenom allt inför helgen!
Det har kommit till lite tydligare rutiner utifrån bl.a. brandskyddet. Vi ska bland annat göra en "rond" och dokumentera den inför varje natt, men det kommer inte vara några konstigheter. Vi kommer även behöva ha en ansvarig för varje pass vars telefonnummer logi-ledningen från EB behöver ha. (de gamla små mobiltelefonerna som lämnats ut tidigare år har slutat fungera). Jag återkommer kring det till er som det berör. (Jag och Daniel kommer någon av oss att vara på plats under största delen av helgen, detta gäller bara de pass som vi inte är närvarande)
Rekarnegymnasiet kommer återigen att vara det största logiet med över 800 sovande. Jag har sett till att skolan är preppad så vi ska få en så bra helg som möjligt. Har insett att fredag eftermiddag/kväll under incheckning av alla lagen kommer bli oerhört intensiv, så om vi kan få någon ytterligare på plats det passet tror jag det kan hjälpa mycket.
Schemat har fortfarande några pass som saknas och det vore toppen om ni kan slänga ett öga.
Det gäller främst söndag tidig morgon där vi är lite kort. Daniel och jag kommer dela på natten lördag och förmodligen lite slitna direkt där på fm, under avslutningstimmarna av logiet, så där vill vi gärna ha någon mer på plats. (Mathias, du kommer inte att vara själv även om det ser ut så just nu.)
Jag har gjort förändringar utifrån kommentarerna på förra nyheten. Hjälp mig gärna och kolla igenom så jag inte missförstått/missat något
Bara att ladda på, det här kommer bli fantastiskt kul! :-D
Så här är läget nu. Siffrna inom parantes är antal vuxna som saknas på passen.. Fetade pass är klara.
Fredag 24-April
14:00-01:00 2 Jens, Daniel, Alice N Elsa N
15:30-21:30 4 Carin C, Stefan Ö, David A, Mikael A Alva Ö, Josefine
21:30-07:30 3 Jimmy, Jonas, Jens
Lördag 25-April
07:30-12:30 4 Beatrice S, Malin B, Niclas H Ö, Magnus A Wilda S, Isa B, Amanda, Tuva A
12:30-17:30 4 Peter H, Jenny I, Marie K, Åsa H
Spelare: Tuva H, Ebba, Felicia, Astrid G, Mila K, Julia
17:30-21:30 4 Robert H (01:00), Robert M, Theres L, Robin Amanda, Lily, Fanny M,Ebba
21:30-07:30 3 Johan O, Malin, Daniel/Jens (Jens från 23:00-ish)
Söndag 26-April
07:30-12:30 3 (-2) Mathias K
10:00-14:00 4 Malin Hj, Pontus L, Jesper G, Cecila C Cleo, Thyra, Clara, Moa C, Signe, Astrid G
12:30-stängning 4 (-1) Theodor H, Markus E, Ola S R Hedda H, Hilma, Maja
| Träning | 11 maj, 18:00 |
| Träning | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 13 maj, 19:10 |
| Ungdomsavslutning | 14 maj, 17:30 |
| Träning | 15 maj, 15:00 |
|
|
Ungdomsavslutning 14/5! |
| 22 apr | Till Lokomotivet- gänget |
| 21 apr | Tack |
| 12 apr | Säsondsavslutning för funktionärer. |
Uppdaterat schema finns under dokument / Basket Cup 2026
RapporteraRapportera
Skriv in mig på fredagen Jens från kl 14:09 Lisa kommer oxå.
RapporteraRapportera
Toppen!! 15:00 räcker..haha..
RapporteraRapportera
Gick snabbt :) syns 15:00
RapporteraRapportera
#ping Alla.... söndagmorgon...någon sugen på en hurtig och hälsosam tidig uppstigning?
RapporteraRapportera
Jag och Alice känner oss hurtiga, vi kommer till 7:30
RapporteraRapportera
Om det är bättre att jag är där utcheckning istället för lörd natt så kan jag byta?
RapporteraRapportera
Grymt Pernilla och Alice!! Stoooorr Tack!!
RapporteraRapportera
Malin, tack för att du är superflexibel! För att jag och Daniel ska palla stängning och avveckling är det bra om vi kan få lite sömn under lördagsnatten. Du behövs bäst lördagsnatten utifrån det. Stort tack !
RapporteraRapportera