Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Eskilstuna City FK
Välj lag

Augusti 2021

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.30
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 2Mån
    v.31
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 4Ons
    • 12:00

      Fagersta läger P09


      00:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:30

      Träning P08


      18:30
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) A-lag


      21:00
  • 5Tor
    • Heldag

      Fagersta läger P09

    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
  • 6Fre
    • Heldag

      Fagersta läger P09

    • 17:15

      Träning P08


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:45
    • 18:30

      AFC P2011 (hemma) P10 Blå


      19:30
  • 7Lör
    • Heldag

      Fagersta läger P09

    • 10:30

      Nykvarns SK P 10 Vit (borta) P10 Blå


      11:30
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P 2011 blå (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      IK Viljan Strängnäs P07 (borta) P07


      13:00
    • 15:00

      Mjölby AI FF (borta) A-lag


      17:00
  • 8Sön
    • 00:00

      Fagersta läger P09


      14:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS P07 (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot Barkarö P11 P-12


      14:30
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 9Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 17:30

      Västerås IK P07 (borta) P07


      20:00
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P09 röd (hemma) P09


      20:30
    • 19:00

      Högsjö (hemma) P08


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Extra träning P08


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 13Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 18:30

      IK Viljan Strängnäs Gul (hemma) P09


      20:30
  • 14Lör
    • 08:00

      Skärgårdscupen P07


      00:00
    • 09:30

      Träning A-lag


      11:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P 2011 blå (hemma) P-12


      12:00
    • 11:30

      Eskilstuna City FK P13 Blå Randig (hemma) P13 Vit


      12:30
    • 11:30

      Eskilstuna City FK P13 Blå Randig (hemma) P13 Blå


      13:30
    • 12:30

      IK Viljan Strängnäs P13 vit (hemma) P13 Vit


      13:30
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P 2012 röd (hemma) P-12


      16:30
    • 14:30

      Nykvarns SK (hemma) P10 Vit


      16:00
    • 15:30

      Athletic FC Eskilstuna P 2012 (hemma) P-12


      17:30
  • 15Sön
    • 00:00

      Skärgårdscupen P07


      20:00
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P -10 blå (hemma) P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      Kvicksunds SK P11 (borta) P11


      12:00
    • 13:00

      Bollkalle vid A-lagsmatch P10 Blå


      16:00
    • 14:00

      Trosa-Vagnhärad SK (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      Eskilstuna Södra FF P13 (hemma) P13 Blå


      16:00
    • 14:30

      Torshälla-Nyby IS P11 svart (borta) P-12


      16:30
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 17:00

      Stora Sundby GoIF P-08 (borta) P08


      19:00
  • 16Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 19:00

      Nyköpings BIS P08 (borta) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:45
  • 21Lör
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      IK Viljan Strängnäs P12 vit (borta) P-12


      11:00
    • 11:30

      Eskilstuna City FK P13 Vit (hemma) P13 Vit


      12:30
    • 11:30

      Eskilstuna City FK P13 Vit (hemma) P13 Blå


      13:30
    • 11:30

      Vingåkers IF (hemma) P08


      13:30
    • 13:30

      Hällbybrunns IF Hällby svart (hemma) P09


      15:30
    • 14:00

      IK Viljan Strängnäs P12 (borta) P-12


      15:00
    • 14:30

      AFC P07 (borta) P07


      16:30
    • 15:00

      Skogstorps GOIF P 2011 (hemma) P11


      17:00
    • 16:00

      Värmbols FC (borta) A-lag


      18:00
    • 16:30

      FC Somtuna (hemma) P10 Blå


      18:00
  • 22Sön
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Match mot City P13 P-12


      11:00
    • 10:00

      Eskilstuna City FK P12 P13 Vit


      11:00
    • 11:00

      IFK Mariefred P13 Blå (borta) P13 Blå


      13:00
    • 11:00

      Jäders IF P08 (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      IFK Mariefred P10 Blå (borta) P10 Vit


      14:00
    • 15:00

      Triangelns IK P2013 Svart (borta) P13 Vit


      16:00
    • 15:30

      Ledare på fotbollslekis P09


      17:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Triangelns IK P08 (hemma) P09


      19:30
  • 23Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:30

      Björkviks IF p13 (borta) P09


      20:30
    • 18:30

      Extraträning P09


      20:00
    • 18:45

      Hällbybrunns IF (borta) P10 Blå


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 19:30

      Tyresö FF (hemma) A-lag


      21:30
    • 19:30

      Bollkallar P09


      21:30
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 18:30

      Triangelns IK P2012 Svart (hemma) P-12


      20:30
    • 18:30

      Hällbybrunns IF (hemma) P-12


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 28Lör
    • 10:00

      Skogstorps GOIF P09 (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P2013 P13 Vit


      11:00
    • 11:30

      Skogstorps GOIF P2012 (hemma) P-12


      12:30
    • 11:30

      FC Kallfors P07 (hemma) P07


      13:30
    • 14:00

      Triangelns IK P2011 (borta) P11


      15:30
    • 14:30

      IFK Mariefred P10 Vit (hemma) P10 Vit


      16:00
    • 17:00

      Bollkalle vid A-lagsmatch P10 Blå


      20:00
    • 18:00

      Smedby AIS (hemma) A-lag


      20:00
    • 18:00

      A-lags match P09


      20:00
  • 29Sön
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P08 (hemma) P09


      12:00
    • 10:00

      Stallarholmens SK PF-12/13 (borta) P13 Vit


      11:00
    • 10:00

      Björkviks IF p13 (borta) P08


      12:00
    • 11:00

      Triangelns IK P2010 (borta) P10 Blå


      12:00
    • 11:00

      BK Sport P13 (borta) P13 Blå


      13:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P 2011 blå (borta) P-12


      12:00
    • 11:00

      Nykvarns SK P 06 Blå (hemma) P07


      13:00
    • 11:20

      Träning P14


      12:30
    • 14:00

      IFK Eskilstuna P 2013 blå (borta) P13 Blå


      16:00
    • 15:30

      Bollekis P07


      17:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:00

      Gnesta FF P-10 vit (hemma) P10 Blå


      17:00
    • 17:00

      Hällbybrunns IF P 2013 (hemma) P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Högsjö BK P-13 Gul (borta) P09


      19:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 30Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
  • 31Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:30

      Extraträning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30