Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Basket Nybörjargrupp P11-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Basket Nybörjargrupp P11-13.
Nybörjargrupp P11-13
Följ oss för uppdateringar
Inför säsongen 26/27 håller vi på att lösa så att Nybörjare P11-13 ska få spela match i seriespel. Laget kommer då spela i samma serie som lag vit spelat i denna säsong, Östsvenska Basket Distrikt Förbundet (ÖBDF). Vi skulle behöva veta hur många av spelarna som tänker fortsätta nästa säsong och dessutom vill spela matcher. Tanken är att alla ska få spela match oavsett hur länge man har spelat eller vilken nivå man ligger på.
Vi kommer ställa krav på hög träningsnärvaro för att få spela match och hela truppen kommer behöva vara seriösa och träna hårt på varje träning för att laget ska utvecklas i en fin takt!
Kommentera ert barns namn i den här nyheten och meddela om han avser spela nästa säsong eller ej! När vi vet vad vi har för underlag för lagbygge kommer vi kalla till ett föräldramöte och presentera vår plan för nästa säsong i grova lag.
/Coacherna
| Träning | 8 maj, 17:00 |
| Föräldra- och spelarmöte | 12 maj, 18:00 |
| Träning | 12 maj, 19:30 |
| EBA | 19 maj, 18:00 |
| EBA | 21 maj, 18:00 |
Yolius vill vara med
RapporteraRapportera
Matheus vill vara med.
RapporteraRapportera
Jovan vill vara med.
RapporteraRapportera
Blir väldigt svårt att bygga ett lag med bara tre spelare av 15.
RapporteraRapportera
Edvin C vill också vara med
RapporteraRapportera
Patrik J vill också vara med
RapporteraRapportera
Hannes vill vara med.
RapporteraRapportera
Timothy vill vara med
RapporteraRapportera
Om Adrian blomkvist bara vill vara med och träna och inte köra matcher kan han vara kvar i samma lag då?
RapporteraRapportera
Yes det går bra!
RapporteraRapportera
Orion vill vara med
RapporteraRapportera