Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Clemensnäs IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Clemensnäs IF.
Clemensnäs IF
Följ oss för uppdateringar
Nu när säsongen är igång vill vi passa på att påminna ledarna i alla lag att domarkvittona ska lämnas in till kansliet. Vi kan betala dem åt er från eran lagkassa om ni vill. Om ni har betalat domaren vid planen så måste detta framgå på kvittot. Lättast är att skriva "Betald".
ALLA kvitton ska dock in till kansliet. Ett kvitto där det inte står "betald" kommer arvode att betalas ut från resp lags kassa. Alla domararvoden betalas inom 3 arbetsdagar. Vi kan betala ut kontant eller till bankkonto.
Det går bra att lämna domarkvittona i vår brevlåda, till oss på kansliet, skicka dem som mms eller via mail. Möjligheterna är många, bara att välja vad som passar dig bäst. Det är upp till domaren att lämna in kvittot till kansliet om ni inte har fått betalt vid planen.
Det är viktigt att alla domare fyller i kvittot korrekt. Här på hemsidan under fliken "dokument" hittar ni mall för domarkvittot. Ni hittar en mall även via denna länk: Domarkvitto
Alla fält ska fyllas i. Arvode kan inte betalas ut om kvittot inte är korrekt ifyllt.
Alla domare på vår domarlista kommer att få ett utskick om detta med kopia på mallen de ska använda.
| F-11 Träning | 2 jan, 13:30 |
| P14/13 Träning | 2 jan, 16:30 |
| P14 - Innebandy Träning | 2 jan, 17:00 |
| P16-futsal Träning | 2 jan, 17:30 |
| F-11 Intressekoll Sunnanåcupen futsal | 3 jan |
Hej Behövs det något kvitto om domaren får betalt direkt på planen?
RapporteraRapportera
Tack, det är kanske bäst att inte betala på plats för då kommer kvittona in...
RapporteraRapportera