Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Björsäters IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Björsäters IF.
Björsäters IF
Följ oss för uppdateringar
Då kan vi stolt presentera vårat första nyförvärv till herrlaget inför säsongen 2022 och det är Johnny Andersson som kommer att vara spelande assisterande tränare.
Johnny kommer närmast från Sils IF och division 4 där hans naturliga utgångsposition varit forward.
Som spelare är Johnny snabb, har en bra speluppfattning och näsa för dom enkla målen. 2019 vann han skytteligan i Kinne-Vedums IF på 13 mål på 17 matcher, 2020 vann han skytteligan i DIV 5 Norra på 15 mål på 11 matcher då han representerade Sils IF och nu i år har han bara spelat 5 matcher men då lyckats hänga en kasse!
I Johnny får vi inte bara in en bra fotbollsspelare utan också en spelare med naturliga ledaregenskaper då han till vardags jobbar som padeltränare.
Vi hälsar Johnny varmt välkommen till Björsäters IF
| Herr Senior DINA-Cupen | 3 jan, 10:00 |
| Herr Senior Träning | 3 jan, 10:00 |
| Herr Senior Innebandy | 8 jan, 18:30 |
| Herr Senior Träning | 10 jan, 10:00 |
| Herr Senior Innebandy | 15 jan, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera