Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälinge IF P-17 innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälinge IF P-17 innebandy.
P-17 innebandy
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Snart är det dags för ny säsong för P17 innebandy. Eftersom vi börjar få frågor från barnen vill vi gå ut med information om när vi startar samt lite grann om säsongen.
- Vi kommer inom kort skicka ut en kallelse för att bekräfta att ert barn vill fortsätta med innebandyn. Vi hoppas att alla vill delta även i år och förstås välkomnar vi gärna även nya spelare
- Vi har kämpat för att få en bättre träningstid, men tyvärr förgäves och vi har fått samma tid som förra året. Fredagar 18-19.15. Det fungerade ändå förra året så vi hoppas att det ska göra det även i år
- Första träningen blir fredag 17e oktober
- Vi kommer att kalla till ett föräldramöte innan säsongsstart. Dela gärna om ni vet att det är föräldrar vars barn vill börja spela så de får chansen att gå. Kallelsen går bara till er som hade barn som spelade förra säsongen
- Vi är samma ledare för laget som förra säsongen
- I år kommer vi som lag behöva bidra till föreningen med några mindre insatser under året. Det kommer även finnas uppgifter i samband med poolspel när vi är arrangör. Vi kommer fördela ut dem jämt mellan alla föräldrar.
Det var allt för nu och vi ser fram emot en kul innebandysäsong. Mer information kommer på föräldramötet
Vänliga hälsningar
Ledarna i P17 innebandy
Hej! Melvin Östlund vill börja spela innebandy denna säsong. :)
RapporteraRapportera
Kul, då har vi lagt till Melvin till laget :)
RapporteraRapportera