Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Barkarö SK P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Barkarö SK P-16.
P-16
Följ oss för uppdateringar
Här kommer lite information om dagen som kan vara bra att prata med sitt barn om, ifall att man behöver förberedas på vad som kommer hända.
Vi träffas kl 15:30 och hoppas vara igång kl: 15:45 med aktiviteterna. Vi avrundar vid 17:00.
Vi kommer att köra en sjukamp med lite olika moment. Allt ifrån stafett till frågor (se namn på aktiviteterna i bilden).
1. Vi kommer att delas in i lag (se bild för lagindelning). Vi startar upp grupperna i tur och ordning med uppgift 1 som första och därefter blir det lite väntan innan man får starta, beroende på vilket nummer man har som grupp.
2. När sjukampen är klar, serveras korv och saft. Toalett finns då Therese har varit så snäll och ordnat med nycklar.
3. Efter korven, får barnen leka fritt.
4. Vi avrundar dagen med att samlas vid brasan och går igenom vem som vann.
För att få ihop allt, kommer vi behöva hjälp av er föräldrar. Se bild. Ert barns namn finns med i gruppindelningen samt möjligen på ett ansvarsområde. Om man inte är tilldelad ett ansvarsområde, får man gärna mäta och ta tid på de olika stationerna eller stötta upp i de olika grupperna.
Kläder efter väder, eller vad är det man säger :)
Hälsningar
Lagföräldrarna
Hälsningar
Lagföräldrarna
| Träning | 1 jun, 18:00 |
| Träning | 3 jun, 17:00 |
| Arboga Södra IF P16 Lag 2 (hemma) | 6 jun, 10:30 |
| Arboga Södra IF P16 Lag 2 (borta) | 6 jun, 10:30 |
| Romfartuna GIF P16 Lag 2 (borta) | 7 jun, 14:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera