Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Barkarö SK P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Barkarö SK P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Det är så roligt att se barnen ute på den stora sjumannaplanen - de kämpar, sliter och koncentrerar sig mycket för att lära sig positioner, nya regler och ett helt annat samspel. Beröm dem gärna hemma!
Inför helgen har vi tränare ett önskemål. Vi märkte under Fotbollens Dag att mobiltelefonerna tog över mellan matcherna. Det var mycket mer fokus på spel och sms än titta på fotboll, leka, äta eller lära känna varandra bättre. Då inte alla har med sig en telefon blir heller inte förutsättningarna lika för alla.
Under cupen i helgen lämnas telefonerna därför allra helst hemma. Om de åker med i väskan så får ni väldigt gärna prata med barnen om att de endast används om man exempelvis vill ringa en förälder - men det kan ju även göras från en ledartelefon. Tiden mellan matcherna ser vi som otroligt värdefull - stunder att ha roligt tillsammans och bli ännu bättre kompisar.
Vi vore väldigt tacksamma om ni ville prata med era barn om detta hemma så att de är förberedda på det innan söndag.
Vid frågor, funderingar eller input är det bara att ni hör av er!
Med vänlig hälsning,
Ledarteamet
| Västerås SK FK Vit (hemma) | 9 maj, 13:00 |
| Västerås SK FK Grön (borta) | 10 maj, 10:00 |
| IK Oden P14 (hemma) | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 12 maj, 18:00 |
| SVFA Veckoskola | 13 maj, 19:00 |
Mycket bra beslut!👏 Ni får full uppbackning av oss föräldrar!
RapporteraRapportera
Uppskattat beslut 🙏
RapporteraRapportera
Toppen Maria och Lillemor, tack! 🙏
RapporteraRapportera