Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Barkarö SK P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Barkarö SK P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi har nu fått klart med grästider för vårsäsongen. VI kommer att träna måndagar och onsdagar samling 17:15, träning 17:30-18:30 på B-planen. Planerna är ännu inte spelbara men vi meddelar så fort vi vet datum, fram tills dess fortsätter vi att träna på konstgräset onsdagar och lördagar.
Spelschema för våra seriematcher för vårsäsongen är klara men då det fortfarande är stor osäkerhet huruvida restriktionerna fortfarande kommer gälla har vi valt att ännu inte boka in dessa matcher.
Det som är beslutat och kommunicerat från Västmanlands fotbollsförbund är att om restriktionerna inte tillåter matchspel första helgen i maj så stryks omgång för omgång fram till
den 23 maj. Är det fortfarande inte tillåtet med matchspel den 23 maj så utgår vårsäsongen.
För mer information se länk nedan.
Beslut angående distriktsserier 2021
Om restriktionerna fortsätter gälla och vårsäsongen utgår planerar vi att genomföra ett antal matcher i serie/cupformat inom laget.
Mvh, Martin
| Träning | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 12 maj, 19:00 |
| Axelssons Cup | 14 maj, 10:00 |
| Eskilstuna Södra FF (borta) | 14 maj, 14:30 |
| Västerås SK (hemma) | 15 maj, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera