Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Barkarö SK F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Barkarö SK F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa.
Säsongen börjar lida mot sitt slut och vi har en veckas träning kvar samt en seriematch. Båda lagen spelar hemma mot Gideonsberg på söndagen 19 september kl 13.30.
Alla tjejer har haft en utvecklingskurva som har varit väldigt rolig att följa denna säsong!
Innan dess åker vi till Stockholm för att spela mot Djurgården och passar samtidigt på att gå på Gröna Lund.
Vi samlas 09.20 utanför huvudentrén, det kan vara mycket folk så vi försöker hitta en lämplig plats. Där får ni lite info om dagen, egentligen samma info som nu.
Marika ska se om vi kan boka bord om vi vill ha en gemensam lunch (som varje familj bekostar själv) vi blir ca 50 st så det kan bli tufft.
När Gröna Lund stänger så tar vi oss till Manillskolan som ligger 3-4km bort. Där blir det ett par matcher och sen åker vi hemåt.
Det kommer bli en superdag.
Efter helgen så kommer det bli en gemensam avslutning med p13 laget. Måndag den 20/9 17.15-18.30 på IP. Vi kommer att utvärdera säsongen, ha någon lek, dela ut medaljer. Om man inte kan komma så får man självklart sin medalj av någon kompis i skolan.
Hör av er om ni har några frågor
/Ledarna
Toppen, det låter som ett superbra upplägg! Så med andra ord gäller måndag på IP och inte bygdegården på onsdag 22/9?
RapporteraRapportera