Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bodenpensionärernas Bowlingsällskap
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bodenpensionärernas Bowlingsällskap.
Bodenpensionärernas Bowlingsällskap
Följ oss för uppdateringar
Hej bowlingvänner
Vi hälsar tre nya medlemmar välkommen till föreningen;
Christine Damström
Annelie Selberg
Arlene Morin
Vi öppnar därmed upp träningsgrupp 6, eftersom grupperna 1-5 är fyllda.
Nu i starten ingår Christine, Annelie, Arlene och Terje Munkvold i den nya gruppen. Träningstiderna är fredagar 12.15 och måndagar 14.50.
Är det någon av er andra som tycker tiderna för träningsgrupp 6 passar er bättre, så meddelar ni det till Peder Kjellberg, telefonnummer 070-251 21 02, mejl:pkje@icloud.com
Viktig information till er alla från hallen; nu höjs månadsavgiften till 475:-/månaden.
Nu startar även service av banorna vilket kan betyda att åtminstone en bana är stängd under våra träningar under våren. Hallen kommer att försöka ha alla banor igång till Veterantouren, lite oklart hur det blir med Riksserien, det får Björn kolla upp från gång till gång.
Mvh Styrelsen
| Riksserien omg 8 | 14 jan, 10:00 |
| Veterantouren Luleå, hemma | 21 jan, 10:00 |
| Styrelsemöte | 26 jan, 13:00 |
| Riksserien omg 9 | 28 jan, 10:00 |
| Veterantouren Älvsbyn, hemma | 4 feb, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera