Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Forward A-laget Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Forward A-laget Herr.
A-laget Herr
Följ oss för uppdateringar
Den traditionella AIF-cupen spelas i helgen och detta i Idrottshuset som vanligt. Numera i Adolfsbergs regi och hela spelprogrammet och resultat hittar du här
Forward kommer att representeras av U 19, och kom gärna ner och stötta laget.
Turneringen sänds även på Na+ - här
För Forwards A-trupp kan meddelas att A-truppen återupptagit sin träning i veckan, och har sin första träningsmatch redan 2 februari borta mot seriekollegorna från Motala fredag 19.00.
Rille Nilsson om veckan - under inte helt perfekta förhållanden: På träningarna har vi bara kunnat göra några enkla bollövningar såsom pass/mottag, vända med boll samt driva boll, utöver det löpning och styrka! Man saknar att kunna träna fotboll.
Vi tackar även Andreas Carlström för sin tid i Forward, som nu i veckan meddelat nedtrappning.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera