Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälinge IF F-14 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälinge IF F-14 Fotboll.
F-14 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar i Bälinge F14,
Fotbollssäsongen är nu slut, och vi vill börja med att tacka för en härlig säsong fylld av glädje, utveckling och kämpaglöd! Det har varit fantastiskt att se tjejerna växa – både som lagkamrater och fotbollsspelare.
Tyvärr har vi under hösten fått några förändringar i truppen. Vi vill tacka Alicia, Molly och Elsa för deras tid i laget och önska dem stort lycka till framöver! Samtidigt vill vi rikta ett varmt tack till Jesper och Johan för deras engagemang och fina insatser som ledare – ni har betytt mycket för laget.
Under vintern kommer vi att ha ett samarbete med F13, där vi tränar tillsammans. Syftet är att bygga relationer mellan grupperna och skapa en bredare trupp med fler tjejer på träningarna. Vi tror att detta kommer att bidra till både utveckling och ännu mer träningsglädje!
Vi ser redan fram emot nästa säsong och planerar bland annat att åka till Falun för att spela cup. Mer information om detta kommer inom kort.
Till sist vill vi tacka er alla för ert fantastiska stöd på sidan av planen under säsongen – det betyder mycket för tjejerna (och oss ledare!).
Vi ses snart igen,
Ledarna i Bälinge F14
| Parkeringsvakt Ulva julmarknad | 23 nov, 12:30 |
| Träning | 25 nov, 17:30 |
| Träning | 27 nov, 17:30 |
| Träning | 2 dec, 17:30 |
| Träning | 4 dec, 17:30 |
Tusen TACK till er alla ledare för ert engagemang och all tid ni lägger ner på all planering inför träningar och matcher och allt där i mellan. TACK ☺
RapporteraRapportera