Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälinge IF F-U17 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälinge IF F-U17 Fotboll.
F-U17 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Kiosk på våra hemmamatcher
Nu öppnar kiosken för första gången för F10. Två personer kommer behöva jobba i kiosken på våra hemmamatcher förrutom när det är sammandrag för yngre lag. Arbetsbeskrivning finns under dokument på laget. Föräldrar till morgondagens matcher är fixade.
Arbetsuppgifter vid två damlagsmatcher
Vi har även fått i uppgift att vid två damlagsmatcher ha fyra vuxna som står vid inträdet och fyra tjejer som är bollmajor. Det gäller lördag 28-aug 11:00 och lördag 25-sep 14:00 med samling 45 min innan matchstart. Arbetsschemat kommer skickas ut och läggas upp på laget (arbetsbeskrivning finns redan där). Maila (anna.c.granberg@gmail.com) om ni är frivilliga till en damlagsmatch. Tror det blir kul för de tjejer som är med. Kommer det inte in frivilliga så fördelas passen ut. Tror alla antingen får kioskpass eller en damlagsmatch.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera