Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälinge IF Bordtennis
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälinge IF Bordtennis.
Bordtennis
Följ oss för uppdateringar
Hej
Vi arbetar just nu med att planera höstens träningar men vet i dagsläget inte när vi får tillgång i lilla hallen.
Fritidsklubben kommer ha sin verksamhet där fram till v.37. Men med risk att det kan bli längre.
Vi återkommer när vi vet mera.
I våras hade vi två grupper och vår förhoppning är att vi fortsatt kan ha detta. Dett beror förstås på hur många av barnen som vill fortsätta och om vi kan få in någon mer ledare till grupp1 (de yngre)
För att veta hur många som fortfarande är intresserade, så kommer jag skapa en aktivitet "Anmälan till HT23" där ni kan svara på om ert barn vill fortsätta med Bordtennis eller inte.
Föräldramöte planerar vi att ha inom ett par veckor, Håll utkik i kalendern!
Vi informerar lite mer om verksamheten och vad vi vill göra under året.
Tills föräldramötet kan ni fundera på om ni är intresserade av att vara med som ledare (till grupp 1) eller om ni är intressade att vara med i sektionsgruppen.
Den 16 september arrangeras BIF-dagen. Vi planerar att ha öppet hus i Bygdegården. Vi kommer behöva hjälp med att några är där och ser till att det fungerar. Separat info om detta kommer senare.
//Tobias
Inga kommande aktiviteter
Hej! Det är svårt att svar på om ens barn kan fortsätta med bordtennis när man inte vet vilken tid träningen kommer vara. Finns ju risk att det krockar med annat som har högre prio.
RapporteraRapportera
Hej Stina
RapporteraJa jag förstår det. Min tanke just nu var bara att få veta om de fortfarande vill spela. Så vi vet ungefär hur många vi ska ta med i beräkningen. Just nu har vi bara tränare för en grupp. Så svara ja om de fortfarande har intresset kvar och nej om ni redan nu vet om de inte vill.
Rapportera
Ok! Tack Tobias!
RapporteraRapportera
Hej, jag har en son, P15, som just nu spelar innebandy på vinterhalvåret men som gärna vill prova bordtennis. När och var kan man prova?
RapporteraRapportera
Hej Ronnie
RapporteraKul att han vill prova! Vi håller till i lilla hallen i Bälinge skola. När vi kan börja vet vi inte just nu. Fritidsklubben har hallen ett par veckor till.
Rapportera
Ok! Tack för svar. Då håller jag koll här på sidan. Antar att ni kommer ut med info.
RapporteraRapportera
Absolut mer info kommer. Du är också välkommen på föräldramöte den 7 september
RapporteraRapportera