Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Axbergs IF Barn 17-19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Axbergs IF Barn 17-19.
Barn 17-19
Följ oss för uppdateringar
Vilken söndag vi fick uppleva, totalt 23 barn på plats och det betyder att vi haft alla som anmält sig från början på plats. Otroligt härligt att se att alla verkligen dök upp denna söndag och detta är verkligen ett kvitto på att Axberg IF behövs ute i Ölmbrotorp!
Det är en otroligt härlig grupp vi fått till oss, Dom hejar på varandra, Dom hjälper varandra, spelar ingen roll om man går på skolan eller förskolan dom tar hand om varandra och det är verkligen fint att se! Denna grupp är verkligen duktig på så mycket saker man får verkligen stanna upp själv ibland för fatta hur grymma dom är, dom tar till sig saker och verkligen snappar upp instruktioner, dom är engagerade, kommer med ideer på vad dom vill testa och vad dom vill göra.
Som vårdnadshavare såg ni kanske igår att det blir väldigt trångt i hallen när vi är så många men det gör verkligen ingenting, hela syftet med att vi satte igång fotbollen redan nu på vintern i hallen har göra med att vi vill bygga en trygg och tight grupp och se till att barnen känner sig trygga med oss som ledare! Därför kan vissa pass ibland bli lite mer lek än fotbollsbaserade.
Vi har lagt upp lite bilder som förra träningen på fliken bilder. :)
//Birre, Erik, Simon
Vilket gäng så roligt!!
RapporteraRapportera