Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2024

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • Heldag

      Hindås Cup 2024 F-2012

    • 09:00

      Tölöcupen P-2015


      18:00
    • 09:00

      Sammandrag 3 mot 3 F-2018


      15:00
    • 09:00

      Frivillig träning P14 P-2014


      10:30
    • 09:00

      Sammandrag (hemma) P-2017


      11:30
    • 09:00

      Sammandrag (hemma) P-2017


      11:00
    • 09:00

      Sammandrag (hemma) P-2017


      11:00
    • 09:00

      Sammandrag (hemma) P-2017


      12:00
    • 09:00

      Lördagsträning P-2012


      10:30
    • 09:20

      Tölö Cup! F-2013


      10:10
    • 10:30

      Träning F-2016


      12:00
    • 10:30

      DS möte Klubbstuga


      11:30
    • 10:30

      Örgryte IS Fotboll F2014 Blå (hemma) F-2014


      11:45
    • 10:30

      Örgryte IS Fotboll F2014 Röd (hemma) F-2014


      11:45
    • 10:30

      Träning F-2009


      12:00
    • 10:40

      Ledarmöte P16 P-2016


      11:40
    • 11:00

      Tölö Cup! F-2013


      13:30
    • 11:15

      Uppvärmningstid DS Damer Seniorer


      12:15
    • 11:30

      Dalen/Krokslätts FF Gul (borta) P-2012


      12:45
    • 11:30

      Sammandrag Hovås/Billdal F-2017


      15:00
    • 12:00

      Träning P-2008


      13:30
    • 12:00

      VEO DS VEO senior/junior


      14:00
    • 12:15

      Lilla Torg FF (hemma) Damer Seniorer


      14:15
    • 12:15

      Kallelse - Lilla Torg FF Damer Seniorer


      13:15
    • 13:15

      Kungsladugårds BK Vit (hemma) P-2013


      14:30
    • 13:50

      Tölö Cup! F-2013


      18:00
    • 14:15

      Skövde AIK (hemma) P17


      16:15
    • 14:30

      Dalen/Krokslätts FF Blå (hemma) P-2014


      16:30
    • 14:30

      P14 - Matchcafé - Lag Svart P-2014


      16:30
    • 15:00

      Kållered SK Blå (hemma) P-2010


      17:00
    • 15:40

      Sammandrag 2 Hovås/Billdal IF P-2018


      18:00
    • 15:45

      Lindome GIF 1 (borta) P-2012


      17:00
    • 15:45

      Dalen/Krokslätts FF Gul (hemma) P-2014


      17:45
    • 15:45

      P14 - Matchcafé - Lag Röd P-2014


      17:45
  • 2Sön
    • 08:00

      Hindås cup P-2014


      18:00
    • 08:00

      Hindås Cup - Askim IK Röd P-2014


      14:20
    • 08:40

      Hindås Cup - Askims IK Svart P-2014


      13:40
    • 09:00

      Sammandrag 5 MOT 5 - HOVÅS BILLDAL ARENA P-2016


      15:00
    • 10:00

      SG Ruddalen IF Vit (borta) P-2015


      12:00
    • 10:00

      Tölö Cup (hemma) P-2017


      12:30
    • 10:00

      Träning P-2015


      11:00
    • 10:00

      Match SG97-Askim P-2015


      11:00
    • 10:20

      Tölö Cup (hemma) P-2017


      13:00
    • 10:30

      Träning F-2011


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2012


      12:00
    • 10:30

      Träning F-2013


      11:45
    • 10:40

      Tölö Cup (hemma) P-2017


      13:00
    • 11:20

      Tölö Cup (hemma) P-2017


      13:00
    • 12:00

      Torslanda IK (borta) F17


      14:00
    • 12:00

      Hindås Cup - Askims IK Gul P-2014


      18:20
    • 12:15

      Qviding FIF 1 (borta) HJ


      14:15
    • 12:15

      Qviding FIF Vit (hemma) F-2013


      13:15
    • 12:15

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-2013


      13:15
    • 13:00

      Tölö Cup (hemma) P-2017


      15:30
    • 13:30

      Hisingsbacka FC Gul (hemma) F-2011


      15:30
    • 13:30

      Näsets SK P2015 3 (borta) P-2015


      15:30
    • 13:30

      Tölö Cup (hemma) P-2017


      16:00
    • 13:40

      Träning P-2018


      14:40
    • 13:45

      Hovås Billdal IF Röd (borta) P-2011


      15:45
    • 13:50

      Sammandrag F-2016


      16:30
    • 14:00

      Hindås Cup - Askims IK Vit P-2014


      19:00
    • 14:30

      Näsets SK P2015 4 (borta) P-2015


      16:30
    • 14:40

      TölöCupen (hemma) P-2013


      19:00
    • 14:40

      TölöCupen (hemma) P-2013


      19:00
    • 15:00

      Träning F-2018


      16:00
    • 15:45

      BK Häcken vit (borta) F-2010


      17:45
    • 16:00

      Träning P-2010


      17:30
    • 16:00

      Träning P-2009


      17:30
    • 16:00

      Häcken - AIK P-2012


      19:30
    • 16:45

      Träning F-2015


      18:00
    • 17:30

      Hovås Billdal IF 3 (hemma) P-2014


      19:30
    • 17:30

      Match: Askims IK Lag Grön- Hovås/Billdal P-2014


      18:30
    • 19:00

      Träning Damer 7 mot 7


      20:30
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      21:00
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
    • 15:50

      Fotbollslek Askims IK


      17:00
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:30
    • 17:00

      Träning F-2015


      18:00
    • 17:00

      Träning F-2014


      18:30
    • 17:25

      Träning F-2016


      18:30
    • 18:00

      Träning Damer Seniorer


      19:30
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
    • 18:30

      Träning F-2011


      20:00
    • 18:30

      Näsets SK P2015 5 (hemma) P-2015


      20:30
    • 18:30

      Näsets SK P2015 6 (hemma) P-2015


      20:30
    • 19:45

      Angereds IS (hemma) HJ


      21:45
    • 20:00

      Match Väster F-2009


      22:00
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:00

      Askimsdagen Klubbstuga


      23:00
    • 17:00

      Träning P-2017


      18:00
    • 17:00

      Utvecklingsträning Flick Utvecklingsträning - Flickor


      18:15
    • 17:00

      Frivillig extra träning P-2013


      18:00
    • 18:30

      SG Ruddalen IF 1 (borta) P-2014


      20:30
    • 18:30

      SG Ruddalen IF 2 (borta) P-2014


      20:30
    • 18:30

      Seriematch P14 Vit - Slottskogen/Ruddalen P-2014


      19:45
    • 18:30

      Seriematch Askims IK P14 lag gul P-2014


      19:45
    • 19:15

      Landvetter IS Röd (hemma) P-2009


      21:15
  • 8Lör
    • 07:00

      Askimsdagen Kobbens IP 2 - övre plan


      16:00
    • 07:00

      Askimsdagen Kobbens IP 3 - 7 mot 7


      16:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2018


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2018


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2017


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2017


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2016


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2016


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2015


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2015


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2014


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2014


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2013


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2013


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2012


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2012


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2011


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2011


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2010


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2010


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2009


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2009


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P-2008


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! F-2008


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! P17


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! HJ


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! GåFotboll


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! Herrar 7 mot 7


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! Damer 7 mot 7


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! Herrar Seniorer


      15:00
    • 08:00

      ASKIMSDAGEN 2024! Damer Seniorer


      15:00
    • 08:00

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Övrigt P-2014


      09:30
    • 08:00

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Bakverk P-2014


      08:15
    • 08:00

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Lotterivinst P-2014


      08:15
    • 11:00

      VEO DS VEO senior/junior


      15:00
    • 11:00

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Städ P-2014


      12:30
    • 11:00

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Café P-2014


      12:30
    • 11:00

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Lotteri P-2014


      12:30
    • 12:30

      Askimsdagen - Föräldradeltagande - Café P-2014


      14:00
    • 13:00

      Fika med laget på Askimsdagen F-2018


      14:00
    • 13:35

      Kallelse - Utsiktens BK Damer Seniorer


      14:35
    • 13:45

      Utsiktens BK (borta) Damer Seniorer


      15:45
    • 16:00

      IK Zenith Vit (hemma) F-2010


      18:00
    • 16:15

      Öckerö IF (hemma) HJ


      18:15
  • 9Sön
    • 09:00

      Träning P-2015


      10:15
    • 10:30

      Träning F-2010


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2011


      12:00
    • 10:30

      Träning P-2012


      12:00
    • 11:00

      Floda BoIF Blå (borta) F-2011


      13:00
    • 11:45

      Cafe Ansvar P-2017


      14:00
    • 12:00

      Träning F-2013


      13:30
    • 12:15

      Masthuggets BK (borta) P17


      14:15
    • 12:15

      Träning P-2017


      13:30
    • 12:15

      intresseanmälan Match P17 Div 1 Masthuggets P17


      14:00
    • 13:40

      Träning P-2018


      14:40
    • 15:00

      Träning F-2018


      16:00
    • 16:00

      Balltorps FF (borta) F-2012


      18:00
    • 16:00

      Träning P-2010


      17:30
    • 16:00

      Träning P-2009


      17:30
    • 16:45

      Träning F-2015


      18:00
    • 17:30

      Träning P-2014


      19:00
    • 18:00

      Seriematch mot Torslanda P-2008


      20:00
    • 19:00

      Träning Damer 7 mot 7


      20:30
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      21:00
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 16:30

      Sommaravslutning F12 F-2012


      18:30
      Kobbens IP 1-3
      Övrig platsinfo: Mellanplan
      Anteckning: Sommaravslutning den 12/6
      Tid: 16.30-18.30
      Aktivitet: fyrlags turneringen (VM)

      Vi tänker att vi köper in hamburgare tallrik med pommes och dryck från kobbegrillen, veggie alternativ finns. Hör av er vid andra allergier till mig.
      Kostnad blir 50 kr per barn, swischa 073 75 277 39. Resten tas från lagkassan.

      Mvh ledarna
    • 17:00

      Träning P-2012


      18:30
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:30
    • 17:15

      Träning P-2013


      18:30
    • 17:30

      Klubbhuset bokat, F12 avslutning (bara stora salen) Klubbstuga


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2010


      19:30
    • 18:00

      Träning P-2009


      19:00
    • 18:00

      Säsongsavslutning tränare P-2014


      22:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning HJ


      20:00
    • 18:45

      Ledaravslutning mat och dryck P-2012


      21:00
    • 20:15

      Bergums IF 2 (borta) HJ


      22:15
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning F-2010


      18:30
    • 17:00

      Träning P-2011


      18:30
    • 17:00

      Träning F17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-2015


      18:00
    • 17:30

      Säsongsavslutning P-2014


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrar Seniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Förlädrarmöte F-2009


      18:45
    • 18:00

      Stora salen uppbokad Daniel Dreikant 0735457084 Klubbstuga


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 19:45

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-2009


      21:45
    • 20:00

      Träning P-2008


      21:30
    • 20:00

      Träning HJ


      21:30
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Arvika Cup F-2009

    • 08:00

      Ö-bollen Cup P-2012


      00:00
    • 09:00

      Frivillig träning P14 P-2014


      10:30
    • 09:00

      Lokalvinnarcup P14 P-2014


      14:00
    • 09:00

      Träning P-2016


      10:30
    • 09:00

      1:a passet Café och grill - LokalvinnarCup P-2014


      10:30
    • 10:15

      Klubbhuset bokat, F-2016 avslutning Klubbstuga


      12:15
    • 10:30

      Träning F-2016


      12:00
    • 10:30

      2:a passet Café och grill - LokalvinnarCup P-2014


      12:00
    • 12:00

      Träning P-2008


      13:30
    • 12:00

      Lerums IS 3 (borta) F-2010


      14:00
    • 12:00

      3:dje passet Café och grill - LokalvinnarCup P-2014


      13:30
    • 13:30

      Kareby IS (hemma) P-2010


      15:30
    • 13:30

      4:de passet Café och grill - LokalvinnarCup P-2014


      15:00
    • 17:30

      Fässbergs IF Lila (borta) P-2009


      19:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Arvika Cup F-2009


      19:00
    • 00:00

      Ö-bollen Cup P-2012


      18:00
    • 09:00

      Avslutning P-15 P-2015


      10:15
    • 09:00

      Träning Klubbstuga


      10:30
    • 10:30

      Träning F-2010


      12:00
    • 10:30

      Träning F-2011


      12:00
    • 11:45

      Cafe Ansvar P-2017


      14:00
    • 12:00

      Avslutning P-2017


      13:30
    • 12:15

      Mölnlycke IF 2 (hemma) F-2013


      13:15
    • 12:15

      Mölnlycke IF 1 (hemma) F-2013


      13:15
    • 13:30

      Hisingsbacka FC Svart (hemma) P-2011


      15:30
    • 13:40

      Träning P-2018


      14:40
    • 14:00

      IK Zenith Grön (borta) F-2009


      16:00
    • 14:00

      Match mot Zenith F17


      16:00
    • 14:15

      Lekstorps IF (hemma) HJ


      16:15
    • 14:30

      Klubbhuset bokat, F-2015, Avslut vid dåligt väder Klubbstuga


      16:00
    • 15:00

      Träning F-2018


      16:00
    • 15:00

      Avslutning F-2015


      17:00
    • 16:00

      Träning P-2010


      17:30
    • 16:00

      Träning P-2009


      17:30
    • 16:00

      Avslutning F-2018 Klubbstuga


      18:00
    • 16:00

      Avslutning P-2013


      17:30
    • 16:00

      Sommaravslutning F-2018


      18:00
    • 16:15

      Västra Frölunda IF (hemma) P17


      18:15
    • 19:00

      Träning Damer 7 mot 7


      20:30
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      21:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning F-2013


      18:30
    • 17:00

      Sommaravslutning F-2011


      20:00
    • 17:15

      Träning P-2013


      18:30
    • 18:00

      Träning P-2010


      19:30
    • 18:00

      Träning F-2011


      19:30
    • 18:00

      Träning P-2009


      19:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning HJ


      20:00
    • 19:45

      Göteborgs SIF (hemma) Herrar Seniorer


      21:45
    • 19:45

      intresseanmälan Match Div6 Göteborg SIF Herrar Seniorer


      21:30
    • 20:00

      Träning Herrar Seniorer


      21:30
    • 20:15

      Hovås Billdal IF 2 (hemma) HJ


      22:15
    • 20:15

      Intresseanmälan Div3 Askims IK - Hovås HJ


      22:15
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:30

      Träning F-2010


      12:00
    • 10:30

      Träning F-2011


      12:00
    • 11:45

      Cafe Ansvar P-2017


      14:00
    • 12:15

      Träning P-2017


      13:30
    • 13:40

      Träning P-2018


      14:40
    • 14:00

      Kungälvs FF Vit (hemma) F-2010


      16:00
    • 16:00

      Träning P-2013


      17:30
    • 16:00

      Träning P-2010


      17:30
    • 16:00

      Träning P-2009


      17:30
    • 17:00

      Onsala BK (borta) F-2009


      19:00
    • 17:15

      Stenkullen GoIK (hemma) HJ


      19:15
    • 17:15

      Intresseanmälan Stenkullen hemma Div.3 HJ


      19:15
    • 19:15

      Lunden Överås BK (hemma) P-2008


      21:15
    • 19:30

      Träning Herrar 7 mot 7


      21:00
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      Intresseanmälan Skadevi cup P-2011

    • Heldag

      Skadevi - Bindande anmälan P-2010

    • 10:30

      Träning F-2009


      12:00
    • 13:00

      Furulunds IK (borta) Damer Seniorer


      15:00
    • 13:00

      Kallelse - Furulunds IK (borta) Damer Seniorer


      14:00
    • 13:30

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-2010


      15:30
    • 17:00

      Sommaravslutning DS Klubbstuga


      23:55
  • 30Sön