Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pixbo Wallenstam IBK

Följ

Pixbo Wallenstam IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Pixbo Wallenstam IBK
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 00:00

      Bästkustcupen P07


      18:00
    • 08:00

      Bästkustcupen F07


      18:00
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 11:00

      Pixbo Wallenstam IBK 2 (hemma) F06


      11:30
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 16:30

      Växjö IBK (borta) SSL Herr


      18:30
  • 2Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning P08


      18:00
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 18:00

      Träning Röd grupp P07


      19:30
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning Vit grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
  • 6Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 7Lör
    • 08:00

      Träning Vit grupp P07


      09:30
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 12:00

      F06 Förfrågan Träning med P07 F06


      12:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 16:00

      Jönköpings IK (hemma) SSL Herr


      18:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
      Redfoxhallen
      Anteckning: BLÅ + VIT
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 12:30

      Träning Röd grupp P07


      14:00
    • 17:00

      Täby FC IBK (borta) SSL Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 9Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning P08


      18:00
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte P07


      19:30
    • 18:00

      Träning Röd grupp P07


      19:30
  • 11Ons
    • 16:30

      Träning Vit grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 19:00

      Linköping IBK (hemma) SSL Herr


      21:00
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
  • 13Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Övernattning F09


      00:00
    • 19:00

      Malmö FBC (borta) SSL Dam


      21:00
  • 14Lör
    • 00:00

      Övernattning F09


      10:00
    • 08:00

      Träning Vit grupp P07


      09:30
    • 10:00

      Mölndals IBF P06 (borta) P06


      11:00
    • 12:30

      Öckerö IBK F06 (borta) F06


      13:30
    • 13:00

      Mixad match mot Surte med P07 F06


      14:00
    • 13:00

      Surte IS IBK P07 (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Övernattningläger på Finnsjögården! F07


      00:00
    • 13:30

      Öckerö IBK P08 (borta) P08


      15:30
    • 14:00

      Lindås IBK P08 1 (hemma) P08


      16:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:00

      IBF Backadalen P07 Vit (hemma) P07


      17:00
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 16:00

      Lindås IBK F08 (hemma) F08


      17:00
    • 17:00

      Stenungsunds IBK F07 Gbg (hemma) F07


      19:00
  • 15Sön
    • 00:00

      Övernattningläger på Finnsjögården! F07


      10:00
    • 08:30

      Landvetter IBK P07 Vit (borta) F06


      09:30
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 12:10

      Lindome IBK P06 (borta) P07


      14:10
    • 12:30

      Träning Röd grupp P07


      14:00
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 15:30

      FBC Lerum F07 Röd (borta) F07


      16:30
    • 16:00

      KAIS Mora IF (hemma) SSL Dam


      18:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning P08


      18:00
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 18:00

      Träning Vit grupp P07


      19:30
  • 18Ons
    • 16:30

      Träning Röd grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 18:30

      FC Helsingborg (borta) SSL Herr


      20:30
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 21Lör
    • 08:00

      Träning F06


      09:30
    • 08:00

      Gemensam Träning P07


      09:30
    • 09:00

      Sammandrag 1 P10 Vit P10


      12:00
    • 09:00

      Sammandrag 1 P10 Svart P10


      12:00
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 14:00

      Telge SIBK (borta) SSL Dam


      16:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 15:45

      Stenungsunds IBK F07 Gbg (borta) F07


      16:45
    • 16:00

      Storvreta IBK (hemma) SSL Herr


      18:00
    • 17:00

      STC Kungälvs IBK P06 Orange (hemma) P06


      18:00
    • 18:00

      Floda IBK P08 Vit (hemma) P08


      20:00
    • 19:00

      IBK Bergum P08/09 (hemma) P08


      20:00
    • 20:00

      FBC Lerum P06 Panthers Svart (hemma) P07


      22:00
    • 20:00

      Match i P06-serien mot Lerum F06


      21:00
  • 22Sön
    • 08:00

      Sammandrag #1 P09


      18:00
    • 09:00

      Sammandrag 1 P10 Blå P10


      12:00
    • 09:00

      Sammandrag 1 P10 Röd P10


      12:00
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:00

      IBF Göteborg P07 vit (borta) P07


      11:00
    • 09:30

      FBC Lerum F08 (borta) F08


      10:30
    • 09:50

      IBK Bergum F05/06 (hemma) F06


      10:50
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 12:00

      sammandrag F09 F09


      16:30
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 16:10

      P-07/F06 mixed F06


      17:10
    • 16:10

      Utbynäs SK P07 (borta) P07


      18:10
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 23Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning P08


      18:00
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 18:00

      Träning Röd grupp P07


      19:30
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning Vit grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 28Lör
    • 08:00

      Träning P07


      09:30
    • 11:00

      Partille IBS P08 Svart (borta) P08


      13:00
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 12:00

      Öckerö IBK P07 5 (borta) F06


      14:00
    • 13:00

      FBC Vinga P07 (hemma) P07


      15:00
    • 14:00

      Ale IBF F07 (hemma) F07


      16:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 14:10

      Floda IBK F08 (borta) F08


      16:10
    • 15:00

      IBK Dalen (hemma) SSL Herr


      17:00
    • 15:00

      Landvetter IBK P07 Blå (hemma) P07


      17:00
    • 15:10

      Utbynäs SK P06 (borta) P07


      17:10
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 17:00

      Partille IBS P08 Vit (hemma) P08


      19:00
  • 29Sön
    • 08:20

      STC Kungälvs IBK P07 Orange (hemma) F06


      10:20
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 10:00

      IBF Göteborg P06 2 (borta) P06


      12:00
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 12:00

      Kärra IBK P08 (borta) P08


      14:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 12:30

      Träning P07


      14:00
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 16:00

      Jönköpings IK (hemma) SSL Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 30Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning P08


      18:00
  • 31Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 18:00

      Träning Vit grupp P07


      19:30