Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pixbo Wallenstam IBK

Följ

Pixbo Wallenstam IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Pixbo Wallenstam IBK
Välj lag

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 2Lör
    • 08:00

      Gemensam Träning (Båda grupperna) P07


      09:30
    • 13:00

      IBF Göteborg P08 (hemma) P08


      15:00
    • 13:10

      Eken IBK F05/06/07 (borta) F06


      14:10
    • 14:00

      STC Kungälvs IBK F 07-08-09 (hemma) F08


      15:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 16:00

      Mullsjö AIS (borta) SSL Herr


      18:00
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
    • 16:10

      IBK Bergum P08/09 (hemma) P08


      18:10
    • 17:10

      Mixad match mot Dingle F06


      18:10
    • 17:10

      Dingle AIK P07 (hemma) P07


      19:10
    • 18:10

      Partille IBS P06 Svart (hemma) P07


      20:10
    • 19:10

      Landvetter IBK P06 (hemma) P06


      20:10
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:00

      Ale IBF (borta) P08


      10:00
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 12:30

      Träning P07


      14:00
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 14:20

      Guldhedens IK P07/08 (hemma) F06


      15:20
    • 15:30

      FBC Lerum F07 Svart (hemma) F07


      16:30
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 4Mån
    v.49
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Röd grupp P07


      19:30
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning Vit grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Tränarmöte P08


      22:00
  • 8Fre
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 9Lör
    • 10:00

      Partille IBS P08 Svart (borta) P08


      12:00
    • 10:30

      Matchspel/Sammandrag P09


      16:30
    • 10:40

      Bingolotto gemensam försäljning F08


      11:30
    • 12:00

      Träning F06


      13:00
    • 12:00

      Stenungsunds IBK P07 Gbg (borta) P07


      14:00
    • 13:00

      FBC Lerum F07 Svart (hemma) F07


      14:00
    • 14:00

      Floda IBK P08 Röd (hemma) P08


      16:00
    • 14:00

      New body sammandrag F09


      17:00
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:00

      P06 Vinga F06


      10:00
    • 09:00

      FBC Vinga P06 Grön (borta) P07


      11:00
    • 10:30

      Landvetter IBK F07/08 Vit (borta) F07


      11:30
    • 11:00

      IK Zenith F06/07 (borta) F06


      12:00
    • 12:00

      Kärra IBK P06 Svart (borta) P06


      13:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 12:30

      Marstrands IBK P08 (borta) P08


      14:30
    • 12:30

      Träning P07


      14:00
    • 13:30

      UTGÅR - Marstrands IBK P07 Röd mot Pixbo Wallenstam IBK P07 Viträvar P07


      15:30
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 15:30

      Marstrands IBK F08 (borta) F08


      16:30
    • 16:15

      Matchens knattar - Pixbo/Växjö (herr) P09


      19:00
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
    • 17:00

      Växjö IBK (hemma) SSL Herr


      19:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Vit grupp P07


      19:30
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning Röd grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 19:00

      Jönköpings IK (borta) SSL Herr


      21:00
  • 15Fre
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:15

      Julavslutning F09


      20:00
  • 16Lör
    • 08:00

      Gemensam Träning (Båda grupperna) P07


      09:30
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 13:00

      Ale IBF F08 (hemma) F08


      14:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 14:15

      Matchens knattar (Pixbo/Endre) dam P09


      17:00
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 15:00

      Hindås IBK F06/07 (hemma) F07


      16:00
    • 15:00

      Endre IF (hemma) SSL Dam


      17:00
    • 16:00

      Lindås IBK P08 3 (hemma) P08


      18:00
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
    • 17:00

      Landvetter IBK F07/08 Vit (hemma) F07


      18:00
    • 18:00

      Lindome IBK P06 (hemma) P06


      19:00
  • 17Sön
    • 08:40

      Floda IBK F06 (hemma) F06


      09:40
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:40

      Pixbo Wallenstam IBK P07 Rödrävar (hemma) F06


      10:40
    • 09:40

      Pixbo Wallenstam IBK P07 Rödrävar (hemma) P07


      11:40
    • 09:50

      Lindås IBK P06 Svart (hemma) P07


      11:50
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 12:00

      Mixad match mot Kungälv borta F06


      13:00
    • 12:00

      STC Kungälvs IBK P 07-08 (borta) P07


      14:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 13:00

      Lindås IBK P08 2 (borta) P08


      15:00
    • 16:00

      Linköping IBK (borta) SSL Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 18Mån
    v.51
  • 19Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Gemensam träning (båda grupperna) P07


      19:30
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 08:00

      Gemensam Träning (Båda grupperna) P07


      09:30
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 16:20

      Minicup Särö P06


      20:00
  • 31Sön