Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Matfors IF

Följ

Matfors IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 08:20

      Sammankomst 1 sept F-10


      12:00
    • 09:00

      Selånger FK F10 (borta) F-10


      11:00
    • 11:00

      Heffnersklubbans BK (hemma) F-10


      13:00
    • 11:00

      Kubikenborgs IF 2 (borta) Utvecklingslaget


      13:00
    • 11:00

      Kubikenborgs IF P10 Svart (borta) P-10


      13:00
    • 11:10

      Kubikenborgs IF 07 Gulsvart (borta) P-07


      13:10
    • 11:30

      Selånger FK F08 Röd (hemma) F-08


      13:30
    • 12:00

      Kungsnäs FC (borta) P-10


      14:00
    • 14:00

      Kubikenborgs IF 2 (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:15

      Njurunda SK 09 Blå (hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Alnö IF F06 (borta) F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning P-03/04


      17:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Fränsta IK (borta) A-lag Damer


      20:00
    • 18:00

      Fotbollsskolan Matfors IF


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
  • 2Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Intresseanmälan Maskot uppdrag! F-11


      18:30
    • 18:00

      Landkamp P17 P-11


      20:00
    • 18:00

      Genrep F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Genrep P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning P-03/04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      19:45
    • 18:30

      Träning P-02


      20:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:15

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:45
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      GIF Sundsvall U16 (borta) P-02


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      19:45
    • 19:00

      Ånge IF (borta) P-03/04


      21:00
  • 5Tor
    • 16:00

      Flagg- och fanbärare / Bollhämtare P-05


      21:00
    • 16:45

      Sverige-Norge F-06


      19:00
    • 16:45

      Landskamp Sverige -Norge P-11


      21:00
    • 17:00

      P17 Landskamp F-10


      19:00
    • 17:30

      P17 Landskamp. F-09


      19:30
    • 17:30

      P17-landskamp P-08


      19:30
    • 17:30

      Landskampspublik! P-06


      19:30
    • 17:30

      Landskamp P-10


      20:00
    • 18:00

      Lagjobb A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:00

      Kubikenborgs IF P08 Svart (hemma) P-07


      11:00
    • 10:00

      Njurunda IK 05 (hemma) F-05


      12:00
    • 12:00

      Selånger FK P05 Röd (hemma) P-05


      14:00
    • 12:00

      Träning A-lag Herrar


      13:30
    • 13:00

      Lucksta IF F07 Lucksta IF F07/09 (borta) F-07


      15:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Alnö IF P07 (hemma) P-07


      11:00
    • 09:00

      Sidsjö-Böle IF F11 svart (borta) F-11


      11:00
    • 09:00

      Match mot Sidsjö Böle F-11


      10:30
    • 10:00

      Sund IF P 11 (borta) P-11


      11:00
    • 10:00

      Sundsvalls FF P08 2 (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Alnö IF P 11 Röd (borta) P-11


      12:00
    • 11:10

      Alnö IF P08 1 (borta) P-08


      13:10
    • 11:15

      IFK Timrå F08 (borta) F-08


      13:15
    • 11:15

      Sund IF P0809 (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Essviks AIF P-06 grön (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Kovlands IF Herr (hemma) Utvecklingslaget


      16:00
    • 14:00

      Söråkers FF (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 14:30

      IFK Timrå F05/07 Blå (hemma) F-06


      16:30
    • 15:30

      Träning P-03/04


      17:00
    • 16:00

      Kubikenborgs IF P10 Svart (hemma) P-10


      18:00
    • 17:00

      Alnö IF VIT RÖD (hemma) P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Fotbollsskolan Matfors IF


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
  • 9Mån
    v.37
    • 16:00

      Flagg- och fanbärare / Bollhämtare P-05


      21:00
    • 16:45

      Landskamp Norge-Irland P-11


      21:00
    • 17:00

      Hejarklack Landskamp F-08


      19:30
    • 17:15

      Landskamp Norge-Irland F-06


      20:00
    • 17:30

      P17 Landskamp. F-09


      19:30
    • 17:30

      Landskampspublik P-06


      19:30
    • 18:00

      Lagjobb A-lag Herrar


      19:00
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:45
    • 17:15

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      GIF Sundsvall U16 (hemma) P-02


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      19:45
    • 18:30

      Alnö IF P05 röd (borta) P-05


      20:30
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 09:30

      Lucksta IF F08/09 (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      Match mot Sidsjö Böle F-11


      12:00
    • 10:00

      IFK Timrå Blå P11 (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Sidsjö-Böle IF F11 gul (hemma) F-11


      12:00
    • 10:20

      Kovlands IF F0607 (hemma) F-07


      12:20
    • 11:00

      Sidsjö-Böle IF F05 (borta) F-05


      13:00
    • 11:00

      Sund IF P 11 (borta) P-11


      13:00
    • 12:40

      Söråkers FF 07/08 (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Selånger FK P08 Röd (borta) P-08


      15:30
    • 14:00

      Kungsnäs P07 (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Alnö IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Seriefinal Div 4 Matfors-Alnö P-09


      16:00
    • 15:30

      Kungsnäs FC P07 (borta) P-07


      17:30
  • 15Sön
    • 08:20

      Sammankomst F-10


      11:00
    • 09:00

      Alnö IF F10 Röd (borta) F-10


      11:00
    • 10:00

      Selånger FK F10 (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      Alnö IF P07 Röd (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      Svartviks IF P09 (hemma) P-09


      12:30
    • 11:30

      Alnö IF Röd (borta) F-08


      12:30
    • 11:30

      Söråkers FF F 04-06 (borta) F-06


      13:30
    • 12:00

      Sundsvalls FF 2 (borta) P-06


      14:00
    • 12:00

      Sidsjö-Böle IF P10 vit (borta) P-10


      14:00
    • 13:00

      Alnö IF VIT RÖD (borta) P-10


      15:00
    • 14:00

      Hassels IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Sundsvalls DFF 2 (hemma) A-lag Damer


      16:00
    • 14:00

      Hassels IF (borta) Utvecklingslaget


      16:00
    • 16:00

      Träning P-03/04


      17:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Fotbollsskolan Matfors IF


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:15
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:15

      Träning P-02


      19:30
    • 18:15

      Träning P-03/04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:15
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:30

      Sundsvalls FF P05 (borta) P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
  • 18Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:45
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 17:15

      Träning P-11


      18:15
    • 18:15

      Träning F-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Essviks AIF (borta) P-02


      21:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
  • 21Lör
    • 10:20

      GIF Sundsvall P08 blå, (hemma) P-07


      12:20
    • 11:10

      Matfors IF Matfors IF P08 blå (hemma) P-08


      13:10
    • 12:00

      Avslutning P-08


      19:00
    • 12:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 12:30

      IFK Timrå F05/07 (borta) F-07


      14:30
    • 12:40

      Heffnersklubbans BK (hemma) F-09


      14:40
    • 14:00

      Sundsvalls FF (borta) F-05


      16:00
    • 15:30

      Match not Selånger F-11


      16:30
    • 15:30

      Selånger FK F11 (borta) F-11


      17:30
    • 16:30

      Års-avslutning P11 Matforsbadet P-11


      18:00
    • 17:00

      Kubikenborgs IF U16 (borta) P-03/04


      18:30
  • 22Sön
    • 09:00

      Sund IF P07 (hemma) P-07


      11:00
    • 09:20

      Sammankomst 22 sept F-10


      12:00
    • 10:00

      Alnö IF F10 Röd (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Sidsjö-Böle IF P10 vit (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Sidsjö-Böle IF P10 grön (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Kungsnäs FC F09/10 (hemma) F-10


      13:00
    • 12:00

      Essviks AIF 09 grön (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Sund IF P06 (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Ånge IF (hemma) Utvecklingslaget


      16:00
    • 14:00

      Näsvikens IK (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 15:30

      Träning P-03/04


      17:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:30

      Distriktsträning P05 P-05


      20:00
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Alnö IF F05 (hemma) F-05


      20:15
  • 25Ons
    • 16:50

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:45
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 18:15

      Träning F-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Söråkers FF P04 (borta) P-03/04


      20:00
    • 19:00

      Kvalmatch1 A-lag Herrar


      20:00
  • 26Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      MATCH Söråker borta P-06


      20:00
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      Kubikenborgs IF P05 Gul (borta) P-05


      12:00
    • 10:10

      GIF Sundsvall P08 gul (hemma) P-07


      12:10
    • 10:15

      Sundsvalls FF Röd (hemma) F-07


      11:30
    • 11:15

      Selånger FK P08 Röd (hemma) P-08


      13:15
    • 12:00

      Match mot Söråkers FF F-11


      13:00
    • 12:00

      Söråkers FF (hemma) F-11


      14:00
    • 13:45

      GIF Sundsvall P08 vit (borta) P-08


      15:45
    • 14:00

      Kvalmatch2 A-lag Herrar


      16:00
    • 14:50

      IFK Timrå F09 (borta) F-09


      16:50
  • 29Sön
    • 10:00

      Sundsvalls FF 2 (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Sidsjö-Böle IF P10 grön (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Njurunda IK F06 (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Stöde IF Stöde/Fränsta (borta) P-06


      13:00
    • 11:30

      Njurunda SK 09 Röd (borta) P-09


      13:30
    • 12:30

      Sundsvalls FF Blå (borta) F-08


      14:30
    • 12:30

      Kubikenborgs IF 07 Gul (borta) P-07


      14:30
    • 14:00

      Glass i stora lass F-08


      15:00
    • 14:00

      Njurunda IK (hemma) A-lag Damer


      16:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:30

      Distriktsträning P05 P-05


      20:00
  • 30Mån
    v.40
    • 16:50

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:15

      Föräldrar match och Avslutning! F-11


      18:15