Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsängens SK

Följ

Kungsängens SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Kungsängens SK
Välj lag

Mars 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.9
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
  • 2Lör
    • 15:00

      Café dammatch F-05/06


      18:00
    • 16:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) Damer A


      18:00
  • 3Sön
    • 13:30

      Café herrmatchen F-05/06


      17:00
    • 15:00

      A-lagsmatch P-05/06


      17:00
    • 15:00

      Djurgårdshof IK (borta) Damer A


      17:00
    • 15:00

      Bodens BK HF (hemma) Herrar A


      17:00
    • 17:00

      Upsala IF (hemma) Herrar U


      19:00
  • 4Mån
    v.10
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      18:25
    • 18:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 5Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning PA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
    • 18:45

      Nacka HK (hemma) Damer Junior


      20:45
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning PA


      17:45
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 18:00

      Rolig kväll PA


      22:00
    • 18:10

      Vassunda IF (hemma) P-05/06


      20:10
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
  • 9Lör
    • 09:20

      Sollentuna HK 2 (borta) F-07/08


      11:20
    • 11:00

      Tyresö Handboll (borta) F-05/06


      13:00
    • 14:00

      A-lagsmatch P-05/06


      16:00
    • 14:00

      HK Silwing/Troja (hemma) Herrar A


      16:00
    • 14:10

      Uppsala HK (borta) P-05/06


      16:10
    • 15:45

      Uppsala HK 2 (borta) F-05/06


      17:45
    • 16:15

      HK Silwing/Troja (hemma) Damer A


      18:15
    • 18:00

      BK Sol (hemma) Damer A


      20:00
    • 18:40

      AIK (borta) FA


      20:40
  • 10Sön
    • 09:00

      IK Bolton (hemma) P-07/08


      11:00
    • 10:00

      Skånela IF (borta) F-07/08


      12:00
    • 10:00

      Sannadals SK (borta) P-05/06


      12:00
    • 11:30

      Sollentuna HK (hemma) F-07/08


      13:30
    • 11:35

      IF Swithiod HK (hemma) PA


      13:35
    • 12:45

      Skogås HK (hemma) P-07/08


      14:45
    • 12:45

      Cup P-11


      17:00
    • 14:00

      Hammarby IF HF (hemma) P-07/08


      16:00
    • 16:45

      HK Uppsala (borta) Herrar U


      18:45
    • 17:00

      Rosersbergs IK (borta) Damer Junior


      19:00
  • 11Mån
    v.11
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      18:25
    • 18:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 12Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning PA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • Heldag

      Sundsvall Cup P-05/06

    • Heldag

      Sundsvall Cup P-05/06

    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
      Ekhammahallen Kungsängen
      Anteckning: Vi springer ute 17.30 - 17.55
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
  • 16Lör
    • Heldag

      Sundsvall Cup P-05/06

    • Heldag

      Sundsvall Cup P-05/06

    • 10:45

      Vallentuna HK (hemma) F-05/06


      12:45
    • 12:45

      Huddinge HK (borta) P-07/08


      14:45
    • 13:40

      Spånga HK 3 (borta) F-05/06


      15:40
    • 14:00

      HK Lif Blå (hemma) Herrar U


      16:00
    • 14:15

      Tyresö Handboll (borta) P-07/08


      16:15
    • 16:15

      USM F16 FA


      18:00
    • 17:45

      BK Sparta (borta) Damer A


      19:45
    • 17:50

      Åkersberga HK 2 (borta) PA


      19:50
  • 17Sön
    • Heldag

      Sundsvall Cup P-05/06

    • Heldag

      Sundsvall Cup P-05/06

    • 07:30

      USM F16 FA


      16:00
    • 08:00

      Våren spel 4 lag 2 P-09


      12:00
    • 08:00

      matcher omgång 4 våren P-09


      11:00
    • 09:15

      Kungsängens SK 2 (hemma) F-09


      10:45
    • 09:15

      Sammandrag U9 F-10


      11:15
    • 11:45

      Stockholmspolisens IF HF (hemma) F-05/06


      13:45
    • 14:00

      Titta på USM F-05/06


      16:00
    • 16:00

      IK Bolton (borta) Damer A


      18:00
    • 16:00

      Skuru IK (hemma) Herrar A


      18:00
    • 16:20

      Skå IK (borta) F-07/08


      18:20
    • 17:10

      Norrtulls SK (borta) F-07/08


      19:10
    • 17:30

      AIK (hemma) PA


      19:30
  • 18Mån
    v.12
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      18:25
    • 18:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 19Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning PA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
    • 18:45

      VästeråsIrsta HF (hemma) Damer Junior


      20:45
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
  • 22Fre
    • 16:45

      Rolig kväll. PA


      19:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 18:10

      Täby HBK 2 (hemma) P-05/06


      20:10
  • 23Lör
    • 09:50

      AIK 2 (borta) F-05/06


      11:50
    • 10:50

      Skuru IK (hemma) P-07/08


      12:50
    • 11:00

      Uppsala HK 2 (hemma) PA


      13:00
    • 12:15

      Älta IF (hemma) FA


      13:15
    • 12:45

      Spånga HK (borta) P-05/06


      14:45
    • 12:45

      AIK (borta) P-07/08


      14:45
  • 24Sön
    • 09:30

      Åkersberga HK (hemma) P-05/06


      11:30
    • 13:30

      Lidingö SK (borta) P-05/06


      15:30
    • 15:10

      Årsta AIK HF 2 (borta) PA


      17:10
    • 15:50

      Uppsala HK (borta) FA


      16:55
  • 25Mån
    v.13
  • 26Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Fys FA


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
    • 18:30

      Allsvenskt kval KSK-Drott FA


      20:00
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
  • 30Lör
  • 31Sön