Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsängens SK

Följ

Kungsängens SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.5
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      HK Eskil (borta) Herrar A


      21:00
  • 2Lör
    • 08:45

      Matcher omgång 2 våren P-09


      11:30
    • 09:00

      Vårens matcher omgång 2 P-09


      12:00
    • 09:00

      Täby HBK (borta) P-07/08


      11:00
    • 09:30

      Enköpings HF (borta) P-05/06


      11:30
    • 10:30

      IFK Tumba HK (borta) P-07/08


      12:30
    • 10:45

      Spånga HK (borta) F-05/06


      12:45
    • 10:45

      Lidingö SK 2 (borta) F-05/06


      12:45
    • 10:45

      Vallentuna HK (borta) F-07/08


      12:45
    • 11:45

      Årsta AIK HF 3 (hemma) F-07/08


      13:45
    • 12:15

      Tyresö Handboll 2 (borta) F-05/06


      14:15
    • 12:15

      HK Silwing/Troja (hemma) P-05/06


      14:15
    • 13:20

      Hammarby IF HF 3 (hemma) PA


      15:20
    • 14:30

      Skuru IK 2 (hemma) FA


      16:30
    • 16:15

      Bajen IF (hemma) Damer A


      18:15
  • 3Sön
    • 16:00

      Nacka HK (borta) Damer A


      18:00
  • 4Mån
    v.6
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 18:30

      Middag/gemenskap F-05/06


      20:30
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 5Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
    • 18:45

      Huddinge HK (hemma) Damer Junior


      20:45
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:30
    • 20:00

      Sollentuna HK (hemma) Herrar Trim


      22:00
  • 9Lör
    • 09:00

      Täby HBK (borta) F-07/08


      11:00
    • 11:30

      IFK Strängnäs (borta) P-05/06


      13:30
    • 13:10

      VästeråsIrsta HF (hemma) PA


      15:10
    • 15:00

      Mantorps IF HF (hemma) Herrar A


      17:00
    • 15:00

      VästeråsIrsta HK (borta) Damer A


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      AIK (hemma) P-07/08


      11:00
    • 09:50

      Lidingö SK (hemma) F-05/06


      11:50
    • 12:30

      Skuru IK (hemma) P-07/08


      14:30
    • 13:20

      Skå IK (hemma) F-05/06


      15:20
    • 15:00

      HK Ceres Norrtälje (borta) Herrar U


      17:00
    • 16:00

      IFK Tumba HK (borta) Damer Junior


      18:00
    • 17:30

      Lidingö SK (borta) FA


      19:30
    • 19:30

      Spånga HK 2 (borta) PA


      21:30
    • 20:15

      Huddinge HK 2 (borta) Damer A


      22:15
  • 11Mån
    v.7
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
      Hagnäshallen Brunna
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 17:30

      Utbildningsträning StHF FA


      19:30
    • 19:30

      Utbildningsträning StHF F04 FA


      21:30
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 12Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:15

      Täby HBK (borta) P-05/06


      21:15
    • 20:45

      Huddinge HK (borta) Herrar Trim


      22:45
  • 16Lör
    • 09:00

      Spånga HK 2 (hemma) F-07/08


      11:00
    • 09:45

      IFK Tumba HK (hemma) P-05/06


      11:45
    • 11:30

      Sollentuna HK 3 (borta) F-05/06


      13:30
    • 11:30

      Sollentuna HK 3 (hemma) PA


      13:30
    • 12:40

      IK Bolton 2 (hemma) F-07/08


      14:40
    • 13:30

      Kungsängens SK 2 (hemma) F-09


      15:30
    • 14:00

      AIK (hemma) Damer A


      16:00
    • 15:30

      Sammandrag U9 F-10


      17:30
    • 16:15

      HF SIF (hemma) Herrar A


      18:15
    • 18:00

      IK Stubbhagen (hemma) Herrar U


      20:00
  • 17Sön
    • 09:00

      matcher omgång 3 våren P-09


      12:00
    • 12:20

      Uppsala HK (borta) F-07/08


      14:20
    • 12:40

      Hammarby IF HF (borta) F-05/06


      14:40
    • 13:00

      Stockholmspolisens IF HF 2 (borta) F-05/06


      15:00
    • 13:20

      Lidingö SK (hemma) F-07/08


      15:20
    • 18:30

      Sannadals HK (hemma) Damer A


      20:30
    • 19:15

      HK Silwing/Troja (borta) Damer Junior


      21:15
  • 18Mån
    v.8
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 19Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning PA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:30

      Distriktsträningar P04 PA


      21:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      21:00
    • 20:00

      Träning Herrar U


      22:00
  • 21Tor
  • 22Fre
    • Heldag

      Bygma Cup P-05/06

    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      IFK Nyköping (borta) Herrar A


      21:30
  • 23Lör
    • Heldag

      Bygma Cup P-05/06

    • 12:30

      Spånga HK 2 (hemma) F-05/06


      14:30
    • 13:00

      Skånela IF 2 (borta) PA


      15:00
    • 14:40

      Eskilstuna Guif (hemma) FA


      16:40
    • 16:30

      Bodens BK HF (hemma) Damer A


      18:30
    • 18:15

      IK Tellus (hemma) Damer A


      20:15
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.9
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 26Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 27Ons
  • 28Tor