Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsängens SK

Följ

Kungsängens SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Januari 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.1
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • Heldag

      Vikingcup F-05/06

    • Heldag

      Viking Cup P-05/06

    • 06:30

      Hallbybollen PA


      22:00
    • 07:00

      Hallbybollen PA


      21:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
  • 5Lör
    • 00:00

      Vikingcup F-05/06


      19:00
    • Heldag

      Hallbybolle PA

    • Heldag

      Hallbybollen PA

    • 00:00

      Viking Cup P-05/06


      07:00
    • 15:00

      Tungelsta IF (hemma) Damer A


      17:00
  • 6Sön
    • 08:00

      Hallbybollen PA


      21:00
    • 08:00

      Hallbybollen PA


      21:00
    • 18:15

      HK Tyrold (borta) Herrar A


      20:15
  • 7Mån
    v.2
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
      Ekhammahallen Kungsängen
      Anteckning: Vi springer ute 17.30 - 17.55
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:30
  • 12Lör
    • 09:00

      Jakobsbergs GOIF (hemma) F-05/06


      11:00
    • 10:00

      IK Bolton (hemma) P-05/06


      12:00
    • 11:00

      Huddinge HK (hemma) F-05/06


      13:00
    • 12:00

      Match vårens spel 1 P-09


      14:30
    • 12:10

      Sollentuna HK (hemma) FA


      14:10
    • 12:45

      Hammarby IF HF 2 (borta) F-07/08


      14:45
    • 13:20

      Lidingö SK (hemma) PA


      15:20
    • 13:30

      Kungsängens SK 2 (hemma) F-09


      15:30
    • 13:30

      Sammandrag U9 F-10


      16:00
    • 14:00

      Uppsala HK 2 (borta) F-05/06


      16:00
    • 14:15

      AIK (borta) F-07/08


      16:15
    • 15:00

      Ludvika HF (hemma) Herrar U


      17:00
    • 16:15

      Täby HBK (borta) Herrar A


      18:15
    • 17:00

      Rosa Skrot HK (borta) Damer A


      19:00
  • 13Sön
    • 11:15

      Hammarby IF HF (borta) P-07/08


      13:15
    • 15:00

      Se på U-SM KSK-Irsta F-05/06


      16:00
  • 14Mån
    v.3
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 15Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:30
    • 19:15

      Bålsta IF (borta) Herrar U


      21:15
  • 19Lör
    • 09:00

      Matcher F-05/06


      16:00
    • 09:00

      Huddinge HK (hemma) P-07/08


      11:00
    • 09:45

      Vallentuna HK (hemma) F-05/06


      11:45
    • 11:30

      Tyresö Handboll (hemma) P-05/06


      13:30
    • 12:25

      Tyresö Handboll (hemma) P-07/08


      14:25
    • 14:00

      HK Tyresö Strand (hemma) Damer A


      16:00
    • 15:00

      USM steg 3 PA


      22:00
    • 15:10

      Sannadals SK (borta) FA


      17:10
    • 16:00

      Lidingö SK 2 (hemma) Damer A


      18:00
    • 16:00

      HK Roslagen (borta) P-05/06


      18:00
  • 20Sön
    • 08:00

      USM steg 3 PA


      18:00
    • 11:00

      Täby HBK (hemma) FA


      13:00
    • 11:40

      IK Bolton 2 (borta) F-05/06


      13:40
    • 15:50

      Årsta AIK HF 3 (borta) F-07/08


      17:50
    • 16:40

      HK Cliff (borta) Herrar A


      18:40
    • 17:20

      Vallentuna HK (borta) F-07/08


      19:20
    • 19:00

      HK Silwing/Troja (borta) F-05/06


      21:00
  • 21Mån
    v.4
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 22Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning FA


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:25

      Träning PA


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:30
    • 18:30

      Match mot AIK nivå 4 PA


      19:30
  • 26Lör
    • Heldag

      USM F16 FA

    • 11:00

      GT Söder HK 2 (hemma) P-05/06


      13:00
    • 12:00

      Tyresö Handboll 2 (borta) PA


      14:00
    • 13:15

      AIK 2 (borta) F-05/06


      15:15
    • 14:00

      IFK Tumba HK (hemma) Herrar A


      16:00
  • 27Sön
    • 00:00

      USM F16 FA


      23:55
    • 09:30

      Kungsängens SK 2 (hemma) F-09


      11:00
    • 09:30

      Sammandrag U9 F-10


      11:30
    • 11:40

      Hammarby IF HF (borta) P-05/06


      13:40
    • 12:30

      AIK (hemma) F-07/08


      14:30
    • 13:15

      Haninge HK 2 (hemma) F-05/06


      15:15
    • 15:00

      Årsta AIK HF 2 (borta) PA


      17:00
    • 15:10

      Haninge HK (hemma) F-05/06


      17:10
    • 16:00

      Strands IF Hudiksvall (borta) Damer A


      18:00
    • 16:10

      Hammarby IF HF 2 (hemma) F-07/08


      18:10
    • 19:00

      HK Silwing/Troja (borta) Damer Junior


      21:00
  • 28Mån
    v.5
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning PA


      19:45
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00
  • 29Tis
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning PA


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07/08


      19:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning PA


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 18:30

      Träning Herrar A


      21:00
    • 18:30

      Gurraberg HK 2 (borta) Damer A


      20:30
    • 19:15

      Match mot Vassunda nivå 2 PA


      20:15
    • 20:00

      Träning Herrar U


      22:00
  • 31Tor
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Föräldrarmöte P09 P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 20:00

      Träning Herrar A


      22:00