Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Sundsvall Basket

Följ

KFUM Sundsvall Basket

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
KFUM Sundsvall Basket
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:15

      Träning HU17


      20:30
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 10:00

      Träning F-04/05


      12:00
    • 12:00

      Träning HU17


      14:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Träning P-06/07


      12:00
    • 16:00

      Basketettan Herr: BBK Sundsvall mot Akropol P-05


      17:30
    • 16:00

      Akropol BBK (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 19:00

      Träning DU19


      20:30
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:15

      Träning HU17


      20:30
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
    • Heldag

      RM U15 omgång 1 P-05

    • 11:30

      Brahe Basket (borta) F-04/05


      13:00
      Rosendalshallen
      Serie: URM F16
      Anteckning: Hej!

      Den 12-13/10 spelar vi URM i Uppsala.

      Lör 12/10
      11:30 Brahe Basket – KFUM Sundsvall
      18:00 KFUM Sundsvall – KFUM Uppsala

      Sön 13/10
      09:30 Äli Basket - KFUM Sundsvall

      Klubben står för resa och logi, vilket också innebär att vi åker med max 12 spelare.

      Uppsala vill ha vår laguppställning så snart som möjligt så vi behöver svar på kallelsen vilka som vill och kan åka senast söndag 22/9!

      Mvh /Coacherna
      Resultat och referat
    • 12:00

      Träning HU17


      14:00
    • 18:00

      KFUM Uppsala (hemma) F-04/05


      19:30
  • 13Sön
    • Heldag

      RM U15 omgång 1 P-05

    • 09:30

      ÄLI Basket (borta) F-04/05


      11:00
    • 10:00

      Träning P-06/07


      12:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 16:00

      KFUM Lidingö basket (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 19:00

      Träning DU19


      20:30
  • 14Mån
    v.42
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:15

      Träning HU17


      20:30
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 12:00

      Sigtuna basketklubb (hemma) P-05


      13:30
    • 12:00

      Träning HU17


      14:00
    • 12:00

      KFUM Örebro (hemma) P-04


      14:00
    • 12:15

      KFUM Lidingö (borta) F-04/05


      13:45
    • 16:45

      AIK Basket (hemma) F-04/05


      18:15
    • 17:15

      Järva Devils (hemma) P-04


      19:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Viby Basket (hemma) F-04/05


      11:30
    • 10:00

      Träning P-06/07


      12:00
    • 12:15

      Tensta BBK (hemma) P-05


      13:45
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 19:00

      Träning DU19


      20:30
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:15

      Träning HU17


      20:30
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
  • 27Sön
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:15

      Träning HU17


      20:30
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
  • 31Tor