Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KAIS Mora

Följ

KAIS Mora

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • 16:00

      Träning P 07


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 17:45

      Träning F06 F 05/06


      19:00
    • 20:00

      Gävle GIK (hemma) JAS


      22:00
  • 2Lör
    • 09:30

      Vänskapsmatch med bad P 08


      14:00
    • 10:30

      Älvdalens IBK (borta) F 05/06


      12:30
    • 10:30

      IBF Gagnef (hemma) P 04


      12:30
    • 12:00

      Älvdalens IBK (borta) P 06


      14:00
    • 14:45

      Stenhagens KK (borta) Herrjunior


      16:45
    • 16:00

      Storviks IF (hemma) H2


      18:00
    • 16:00

      Match F 07


      18:00
    • 18:00

      HJ17 Uppsala P 02/03


      19:00
    • 18:30

      IBF Lokomotiv Avesta (hemma) Division 2


      20:30
  • 3Sön
    • 10:30

      Vika IF (hemma) P 05


      12:30
    • 11:00

      Digers BK (borta) F 05/06


      13:00
    • 12:30

      KAIS Mora UIF (hemma) P 07


      15:00
    • 12:30

      IBF Ludvika (hemma) F 03/04


      14:30
    • 15:00

      Sandvikens AIK HJ17 (borta) Herrjunior


      17:00
    • 15:00

      Arlanda IBK (hemma) F 01/02


      17:00
    • 18:00

      Träning P 02/03


      19:00
  • 4Mån
    v.49
    • 15:45

      Träning Gemensam F 05/06


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning P 08


      18:00
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 5Tis
    • 15:45

      Träning P 05


      17:15
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:45

      Träning P 02/03


      18:15
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 18:00

      Träning P 07


      19:00
    • 18:45

      Träning P 04


      20:00
    • 19:00

      Träning H2


      20:15
    • 19:15

      Träning P 06


      20:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning F 08


      18:00
    • 17:00

      Träning F 09


      18:00
    • 18:00

      Träning P 04


      19:30
    • 18:00

      Träning P 07


      19:15
    • 18:45

      Träning F05 F 05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning F 03/04


      20:00
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 8Fre
    • 15:45

      Träning P 02/03


      17:15
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 16:45

      Träning P 06


      18:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Dalalags träning P 02/03

    • 10:20

      Sammandragsserie P 08


      15:15
    • 11:00

      Insjöns IF BK (hemma) Herrjunior


      12:00
    • 12:45

      Sammandrag F 07


      16:00
    • 13:00

      Sundborns GOIF (borta) F 03/04


      15:00
    • 13:00

      IBF Leksand (hemma) P 05


      15:00
    • 15:00

      IBF Falun Ungdom (hemma) Herrjunior


      16:00
    • 15:15

      KAIS Mora UIF (hemma) P 07


      18:00
    • 15:30

      KFUM Falun (borta) H2


      17:30
    • 16:00

      Malungs IBK (hemma) P 06


      18:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Sammandrag - Mora P 09


      15:00
    • 11:00

      Rättviks IBF (hemma) F 05/06


      13:00
    • 13:00

      IBF Leksand (borta) F 05/06


      15:00
    • 14:00

      Sandvikens AIK F01/02 (hemma) F 03/04


      16:00
  • 11Mån
    v.50
    • 15:45

      Träning P 02/03


      17:15
    • 16:00

      Träning P 08


      17:00
      Unihoc Arena
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning F 09


      18:00
    • 17:45

      Träning F05 F 05/06


      19:00
    • 18:45

      Träning F 03/04


      20:15
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 12Tis
    • 16:00

      Träning F 07


      17:00
    • 16:00

      Träning P 04


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P 09


      18:00
    • 17:45

      Träning P 06


      19:00
    • 18:00

      Träning F 08


      19:15
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:15
    • 19:30

      Träning P 07


      20:30
    • 20:00

      Träning F 01/02


      21:45
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 17:00

      Träning P 07


      18:00
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 17:45

      Träning P 06


      19:15
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:30
    • 18:45

      Träning F06 F 05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning P 05


      20:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 15Fre
    • 15:45

      Träning P 05


      17:15
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
  • 16Lör
    • Heldag

      DM F 01/02

    • Heldag

      DM P 05

    • Heldag

      DM F03 F 03/04

    • 08:00

      IBF Borlänge 2 (borta) P 05


      10:00
    • 08:00

      UDM F05 F 05/06


      20:00
    • 09:30

      IBF Hedemora (borta) P 05


      11:30
    • 10:30

      Sundborns GOIF 2 (hemma) P 05


      12:30
    • 12:00

      Storviks IF (hemma) Division 2


      19:00
    • 12:30

      IBF Leksand (borta) P 05


      14:30
    • 13:00

      IBF Borlänge 1 (borta) P 05


      15:00
    • 13:30

      IBF Ludvika (borta) H2


      15:30
    • 17:30

      Digers BK (hemma) P 02/03


      19:30
  • 17Sön
    • Heldag

      DM 2017 P 02/03

    • Heldag

      DM F04 F 03/04

    • 08:00

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P 06


      10:00
    • 08:00

      IBF Borlänge (hemma) P 06


      10:00
    • 08:00

      UDM F06 F 05/06


      17:00
    • 08:45

      IBF Gagnef (borta) P 02/03


      10:45
    • 09:30

      Sundborns GOIF (borta) P 06


      11:30
    • 09:30

      Stora Tuna IK (borta) P 06


      11:30
    • 10:30

      Ungdoms-DM i Falun P 04


      20:00
    • 11:00

      Envikens IF (hemma) P 06


      13:00
    • 11:00

      Nås IF (hemma) P 06


      13:00
    • 11:00

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P 02/03


      13:00
    • 12:00

      IBF Falun (borta) P 04


      13:00
    • 13:30

      IBF Ludvika (borta) P 04


      14:30
    • 14:00

      Strömsbro IF DJ17 (hemma) F 01/02


      16:00
    • 14:15

      KFUM Falun (hemma) P 02/03


      16:15
    • 15:00

      IBF Säter (borta) P 04


      16:00
    • 16:30

      Gävle GIK (hemma) Herrjunior


      18:30
  • 18Mån
    v.51
    • 15:45

      Träning Gemensam F 05/06


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:00

      Träning F 07


      20:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning P 08


      18:00
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning Knattelag


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning P 07


      18:00
    • 18:00

      Träning H2


      19:00
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
  • 21Tor
    • 16:45

      Träning P 05


      18:15
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 16:45

      F06 F 05/06


      18:00
    • 17:00

      Fika & Hockey F 01/02


      21:00
    • 17:45

      Träning P 02/03


      19:15
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 19:15

      Träning P 07


      20:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 22Fre
    • 15:45

      Julavslutning F 01/02


      18:00
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
    • Heldag

      Julledigt - ingen träning! P 08

  • 26Tis
    • 16:45

      Träning gemensam F 05/06


      18:00
  • 27Ons
    • 10:00

      Träning P 05


      11:00
    • 10:45

      Träning F 01/02


      12:15
  • 28Tor
    • 10:00

      Träning P 05


      11:00
    • 16:45

      Träning gemensam F 05/06


      18:00
  • 29Fre
  • 30Lör
  • 31Sön