Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KAIS Mora

Följ

KAIS Mora

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
KAIS Mora
Välj lag

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • 16:00

      Träning P 07


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 17:45

      Träning F06 F 05/06


      19:00
    • 20:00

      Gävle GIK (hemma) JAS


      22:00
  • 2Lör
    • 09:30

      Vänskapsmatch med bad P 08


      14:00
    • 10:30

      Älvdalens IBK (borta) F 05/06


      12:30
    • 10:30

      IBF Gagnef (hemma) P 04


      12:30
    • 12:00

      Älvdalens IBK (borta) P 06


      14:00
    • 16:00

      Match F 07


      18:00
    • 16:00

      Storviks IF (hemma) H2


      18:00
    • 18:00

      HJ17 Uppsala P 02/03


      19:00
    • 18:30

      IBF Lokomotiv Avesta (hemma) Division 2


      20:30
  • 3Sön
    • 10:30

      Vika IF (hemma) P 05


      12:30
    • 11:00

      Digers BK (borta) F 05/06


      13:00
    • 12:30

      KAIS Mora UIF (hemma) P 07


      15:00
    • 12:30

      IBF Ludvika (hemma) F 03/04


      14:30
    • 15:00

      Arlanda IBK (hemma) F 01/02


      17:00
    • 18:00

      Träning P 02/03


      19:00
  • 4Mån
    v.49
    • 15:45

      Träning Gemensam F 05/06


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning P 08


      18:00
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 5Tis
    • 15:45

      Träning P 05


      17:15
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:45

      Träning P 02/03


      18:15
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 18:00

      Träning P 07


      19:00
    • 18:45

      Träning P 04


      20:00
    • 19:00

      Träning H2


      20:15
    • 19:15

      Träning P 06


      20:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning F 08


      18:00
    • 17:00

      Träning F 09


      18:00
    • 18:00

      Träning P 04


      19:30
    • 18:00

      Träning P 07


      19:15
    • 18:45

      Träning F05 F 05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning F 03/04


      20:00
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 8Fre
    • 15:45

      Träning P 02/03


      17:15
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 16:45

      Träning P 06


      18:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Dalalags träning P 02/03

    • 10:20

      Sammandragsserie P 08


      15:15
    • 11:00

      Insjöns IF BK (hemma) Herrjunior


      12:00
    • 12:45

      Sammandrag F 07


      16:00
    • 13:00

      IBF Leksand (hemma) P 05


      15:00
    • 13:00

      Sundborns GOIF (borta) F 03/04


      15:00
    • 15:00

      IBF Falun Ungdom (hemma) Herrjunior


      16:00
    • 15:15

      KAIS Mora UIF (hemma) P 07


      18:00
    • 15:30

      KFUM Falun (borta) H2


      17:30
    • 16:00

      Malungs IBK (hemma) P 06


      18:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Sammandrag - Mora P 09


      15:00
    • 11:00

      Rättviks IBF (hemma) F 05/06


      13:00
    • 13:00

      IBF Leksand (borta) F 05/06


      15:00
    • 14:00

      Sandvikens AIK F01/02 (hemma) F 03/04


      16:00
  • 11Mån
    v.50
  • 12Tis
    • 16:00

      Träning F 07


      17:00
    • 16:00

      Träning P 04


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P 09


      18:00
    • 17:45

      Träning P 06


      19:00
    • 18:00

      Träning F 08


      19:15
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:15
    • 19:30

      Träning P 07


      20:30
    • 20:00

      Träning F 01/02


      21:45
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P 07


      18:00
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 17:45

      Träning P 06


      19:15
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:30
    • 18:45

      Träning F06 F 05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning P 05


      20:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 15Fre
    • 15:45

      Träning P 05


      17:15
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
  • 16Lör
    • Heldag

      DM F 01/02

    • Heldag

      DM P 05

    • Heldag

      DM F03 F 03/04

    • 08:00

      IBF Borlänge 2 (borta) P 05


      10:00
    • 08:00

      UDM F05 F 05/06


      20:00
    • 09:30

      IBF Hedemora (borta) P 05


      11:30
    • 10:30

      Sundborns GOIF 2 (hemma) P 05


      12:30
    • 12:00

      Storviks IF (hemma) Division 2


      19:00
    • 12:30

      IBF Leksand (borta) P 05


      14:30
    • 13:00

      IBF Borlänge 1 (borta) P 05


      15:00
    • 13:30

      IBF Ludvika (borta) H2


      15:30
    • 17:30

      Digers BK (hemma) P 02/03


      19:30
  • 17Sön
    • Heldag

      DM 2017 P 02/03

    • Heldag

      DM F04 F 03/04

    • 08:00

      IBF Borlänge (hemma) P 06


      10:00
    • 08:00

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P 06


      10:00
    • 08:00

      UDM F06 F 05/06


      17:00
    • 08:45

      IBF Gagnef (borta) P 02/03


      10:45
    • 09:30

      Stora Tuna IK (borta) P 06


      11:30
    • 09:30

      Sundborns GOIF (borta) P 06


      11:30
    • 10:30

      Ungdoms-DM i Falun P 04


      20:00
    • 11:00

      Nås IF (hemma) P 06


      13:00
    • 11:00

      Envikens IF (hemma) P 06


      13:00
    • 11:00

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P 02/03


      13:00
    • 12:00

      IBF Falun (borta) P 04


      13:00
    • 13:30

      IBF Ludvika (borta) P 04


      14:30
    • 14:00

      Strömsbro IF DJ17 (hemma) F 01/02


      16:00
    • 14:15

      KFUM Falun (hemma) P 02/03


      16:15
    • 15:00

      IBF Säter (borta) P 04


      16:00
  • 18Mån
    v.51
    • 15:45

      Träning Gemensam F 05/06


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:00

      Träning F 07


      20:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning P 08


      18:00
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning F 10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
    • 16:45

      Träning F 01/02


      18:15
    • 17:00

      Träning P 07


      18:00
    • 18:00

      Träning H2


      19:00
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:45

      F06 F 05/06


      18:00
    • 16:45

      Träning P 05


      18:15
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 17:00

      Fika & Hockey F 01/02


      21:00
    • 17:45

      Träning P 02/03


      19:15
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 19:15

      Träning P 07


      20:30
    • 20:15

      Träning H2


      21:30
  • 22Fre
    • 15:45

      Julavslutning F 01/02


      18:00
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
    • Heldag

      Julledigt - ingen träning! P 08

  • 26Tis
    • 16:45

      Träning gemensam F 05/06


      18:00
  • 27Ons
    • 10:00

      Träning P 05


      11:00
    • 10:45

      Träning F 01/02


      12:15
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
  • 28Tor
    • 10:00

      Träning P 05


      11:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:45

      Träning gemensam F 05/06


      18:00
  • 29Fre
  • 30Lör
  • 31Sön