Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ingelstad IBK

Följ

Ingelstad IBK:s klubbsida

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Ingelstad IBK
Välj lag

Mars 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.9
    • 09:00

      Träning FP-14


      10:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Poolspel P12 Vit P-12


      13:30
    • 11:00

      Växjö IBK U P11/5 (hemma) P-12


      13:00
    • 11:50

      Växjö IBK U P11/4 (borta) P-12


      13:50
    • 12:40

      Öjaby Sport IBK P12/2 (hemma) P-12


      14:40
    • 13:00

      Ryds SK HJ (hemma) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 16:00

      SSL Vipers-Linköping IBK P-08/09


      20:00
    • 16:15

      Kolla på SSL-match Vipers-Linköping P-07


      18:30
    • 18:15

      Carlshamns IBK P06-07/1 (borta) P-05/06


      20:15
    • 20:00

      Träning Motionsinnebandy


      21:00
  • 2Mån
    v.10
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 08:45

      Träning PF-13


      10:00
    • 10:30

      Poolspel i Ingelstad P-10/11


      13:00
    • 10:30

      S/W 2010 IBK P09-11/1 (hemma) P-10/11


      12:30
    • 11:25

      Ryds SK P10-12 (borta) P-10/11


      13:25
    • 12:20

      Växjö IBK U P12/1 (borta) P-10/11


      14:20
    • 13:30

      Poolspel P12 Röd P-12


      15:30
    • 13:30

      Rottne IF P11-12/2 (hemma) P-12


      15:30
    • 14:00

      Älmhults IBK P05-06 (hemma) P-05/06


      16:00
    • 14:15

      Hovshaga AIF P12/1 (borta) P-12


      16:15
    • 15:00

      Gransholms IF P11-12/2 (hemma) P-12


      17:00
    • 18:00

      Lagan IBK U (hemma) U-lag Herrar


      20:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning FP-14


      10:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 12:00

      Sandbäckshults IBK P06-08 (borta) P-07


      14:00
    • 12:45

      Ingelstad IBK F10-11 (hemma) F-10/11


      14:45
    • 13:00

      Slätafly/SK IBK F08 (borta) F-08/09


      15:00
    • 13:00

      Poolspel F10/11 F-10/11


      15:30
    • 13:45

      Älmhults IBK F11 (borta) F-10/11


      15:45
    • 13:45

      Öjaby Sport IBK F11-12 (hemma) F-10/11


      15:45
    • 14:45

      Älmhults IBK F11 (borta) F-10/11


      16:45
    • 14:45

      Öjaby Sport IBK F11-12 (borta) F-10/11


      16:45
    • 20:00

      Träning Motionsinnebandy


      21:00
  • 9Mån
    v.11
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.12
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 17:15

      Träning P-07


      18:45
  • 20Fre
  • 21Lör
    • Heldag

      Intresseanmälan Fair Play Cup 2020 P-05/06

    • 08:45

      Träning PF-13


      10:00
    • 09:50

      Träning P-10/11


      11:00
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.13
  • 24Tis
    • 17:30

      Träning P-08/09


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:15
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 08:45

      Träning PF-13


      10:00
    • 14:00

      Spontaninnebandy Spontaninnebandy


      16:00
      Ingelstad Sporthall
      Anteckning: Fredag : 18/10 - 19,30-21,00. Ansvariga : HJ/U-lag

      Fredag : 1/11 - 19,30-21,00. Ansvariga : P05-06

      Fredag : 22/11 - 19,30-21,00. Ansvariga : F05/06/07

      Fredag : 6/12 - 19,30-21,00. Ansvariga : P07

      Lördag 14/12 - 17,00-18,30. Ansvariga : A-lag
      (Boka tiden)

      VÅRSÄSONG

      Fredag : 10/1 - 19,30-21,00. Ansvariga : 08/09

      Fredag : 24/1 - 19,30-21,00. Ansvariga : P05/06

      Fredag : 31/1 - 19,30-21,00. Ansvariga : F08/09/10/11

      Fredag : 21/2 - 19,30-21,00. Ansvariga : P10/11

      Fredag : 6/3 - 19,30-21,00. Ansvariga : F05/06

      Fredag : 20/3 - 19,30-21,00. Ansvariga : HJ/U-lag

      Lördag 28/3 - 14,00-15,30. Ansvariga : A-lag
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.14
  • 31Tis