Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
    • 18:50

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:50

      Träning F-04


      18:30
    • 16:50

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Tränarmöte P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:40
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Match mot Lidingö P-08


      12:00
    • 12:00

      Hammarby IF FF 15 grön (hemma) P-05


      14:00
    • 15:45

      Vallentuna BK (borta) Damer


      19:00
  • 6Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 10:00

      Knatte Cup P12


      16:00
    • 10:30

      Sollentuna FK 2 (hemma) F-06


      12:30
    • 12:00

      Värmdö IF Röd 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) F-04


      16:00
    • 16:00

      Enskede IK 2 (borta) P23


      18:00
    • 16:00

      Mariebergs SK (borta) Representationstrupp


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:00
    • 18:00

      Värmdö IF (borta) P18/19


      20:00
    • 20:00

      CANCELLED - Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 7Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 8Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
    • 18:50

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 20:00

      Träning P23


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:50

      Träning F-04


      18:30
    • 16:50

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Spelarmöte Damer


      20:30
    • 20:30

      Herrar Essinge IK


      22:00
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:45

      Boo FF 1 (borta) P-05


      21:45
  • 12Lör
    • 12:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK 1 (borta) P-05


      14:00
    • 16:00

      Rönninge Salem Fotboll 1 (borta) F-04


      18:00
  • 13Sön
    • 09:00

      Creator Cup P-10


      16:00
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 12:00

      IFK Lidingö FK N (hemma) P-04


      14:00
    • 12:15

      Årsta FF 1 (hemma) P-05


      14:15
    • 14:00

      Tungelsta IF 2 (hemma) P18/19


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:00
    • 18:00

      Träning FP-11


      20:00
    • 19:15

      Saltsjöbadens IF 1 (hemma) P23


      21:15
    • 20:00

      CANCELLED - Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 14Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 15Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
    • 18:50

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 16Ons
    • 18:00

      Danderyd (hemma) P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 20:00

      Träning P23


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 17Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:50

      Träning F-04


      18:30
    • 16:50

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:40
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 20:00

      Järla IF FK Svart (borta) P18/19


      22:00
  • 19Lör
    • 13:30

      Täby FK 32 (borta) F-06


      15:30
    • 14:00

      Ersans Pokal 19/20 P-09


      15:00
    • 16:00

      P02 Essinge IK


      19:00
    • 16:30

      Vinnar Fest!! P23


      18:00
  • 20Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 10:00

      Aspuddscupen 2019 P-10


      19:00
    • 12:00

      AIK FF 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football - small pitch Veteran


      21:30
  • 21Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 22Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
    • 18:50

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 20:00

      Träning P23


      22:00
    • 20:00

      Segeltorps IF 4 (hemma) P-05


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:50

      Träning F-04


      18:30
    • 16:50

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 19:00

      Föräldramöte F06/07 F-06


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte F06 + F07 Essinge IK


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:40
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 26Lör
    • 09:00

      Oktoberbollen CUP P-06


      15:00
    • 09:00

      NFC Höstcup F-09


      19:00
    • 12:00

      Avslutning Damer


      23:00
    • 12:15

      Ersans Pokal 19/20 P-09


      13:15
  • 27Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Föräldramöte och säsongsavslutning Fotbollsskolan 2019


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 09:30

      Fotbollsskolan möte och avslutning Essinge IK


      11:00
    • 10:30

      Oktoberbollen CUP P-06


      14:00
    • 11:00

      Ersans Pokal 19/20 - lag Svart P-09


      12:00
    • 11:00

      Ersans Pokal 19/20 - lag Gul P-09


      12:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 28Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P18/19


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 29Tis
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:50

      Träning F-04


      20:30
    • 18:50

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 20:00

      Träning P23


      22:00
    • 20:30

      Träning P18/19


      22:00
  • 31Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 16:50

      Träning F-04


      18:30
    • 16:50

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00