Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
  • 2Lör
  • 3Sön
    • 00:00

      Ingelstad/Nöbbele (borta) P-09


      02:00
    • 14:00

      Träning P-06/07


      15:30
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
  • 4Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Lagkväll/Pizzakväll P-06/07


      21:00
  • 9Lör
  • 10Sön
    • 00:00

      Urshults IF (hemma) P-09


      02:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
  • 11Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 14Tor
    • 16:30

      Träningsmatch F11 mot P10 F-09/10


      19:00
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:15

      Träning Dam


      19:00
  • 16Lör
  • 17Sön
    • 10:30

      FK Älmeboda/Linneryd (borta) P-09


      12:30
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 17:00

      Träningsmatch F16 P-06/07


      19:00
  • 18Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
  • 21Tor
    • 12:00

      Träning P-08


      13:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 00:00

      Östers IF blå (hemma) P-09


      02:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
  • 25Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
      Emmaboda IP
    • 18:30

      Träning P-09


      19:45
  • 26Tis
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P/F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 18:00

      Träning Dam


      20:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 00:00

      Sjöstaden DF (borta) Dam


      01:00
    • 10:00

      Träning Dam


      12:00
  • 31Sön
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 17:00

      Ingelstad IK (borta) Dam


      18:00