Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Mars 2020

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.9
    • 08:00

      Gnistan cup Nybro P/F-11


      16:00
    • 11:30

      Träning P-10


      13:00
    • 14:30

      Träning F-09/10


      16:00
    • 16:30

      Träning Dam


      18:30
  • 2Mån
    v.10
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Domarutbildning F-06


      20:00
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Kalmar FF U (hemma) Herr


      21:30
  • 4Ons
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:30

      Träning P/F-11


      18:45
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-09/10


      18:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam


      20:00
  • 6Fre
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F-12


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
  • 7Lör
    • 11:00

      Torsås/Norra Tång (hemma) Herr


      13:00
    • 13:00

      Nybro IF P04/05 (hemma) Dam


      14:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 11:30

      Träning P-10


      13:00
    • 13:00

      Team Södermöre B (borta) Dam


      14:00
    • 13:30

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning F-09/10


      16:30
    • 15:00

      Ljungbyholm (borta) P-06/07


      17:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
  • 9Mån
    v.11
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 11Ons
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:30

      Träning P/F-11


      18:45
    • 19:30

      Träning Dam


      21:30
  • 12Tor
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam


      20:00
  • 13Fre
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F-12


      17:30
  • 14Lör
    • 11:00

      IFK Påryd (hemma) Herr


      13:00
    • 15:00

      Vimmerby IF (hemma) Dam


      17:00
  • 15Sön
    • 12:00

      Vimmerby IF B (borta) Dam


      14:00
    • 13:00

      Gullabo/Gullaboås (hemma) Herr


      15:00
    • 14:30

      Träning F-09/10


      16:00
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
  • 16Mån
    v.12
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-09/10


      18:00
    • 17:30

      Träning Dam


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
  • 20Fre
    • 12:00

      Träningsläger Herr


      00:00
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
  • 21Lör
    • Heldag

      Träningsläger Herr

    • 14:00

      Färjestadens GoIF (borta) Dam


      15:00
  • 22Sön
    • 00:00

      Träningsläger Herr


      17:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Växjö BK F-06


      12:00
    • 10:00

      Träning P-06/07


      11:30
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 11:30

      Träning P-10


      13:00
    • 15:00

      Träning F-09/10


      16:30
    • 15:30

      Träning F-13


      16:30
    • 16:00

      IFK Kalmar F16 (hemma) Dam


      17:00
  • 23Mån
    v.13
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 24Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-09/10


      18:00
    • 18:00

      Träning Herr


      19:30
    • 18:15

      Träning Dam


      19:15
  • 27Fre
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
      Konstgräset Emmaboda IP
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
  • 28Lör
    • 11:00

      Träningsmatch team södermöre F-06


      13:00
    • 12:00

      Kristianopels GoIF (borta) Herr


      14:00
  • 29Sön
    • 10:00

      Träning P-06/07


      11:30
    • 11:00

      Träningsmatch mot Hovmantorp P-08


      12:30
    • 11:30

      Träning P-10


      13:00
    • 12:00

      Smedby/Trekanten (borta) Dam


      14:00
    • 15:00

      Träning F-09/10


      16:30
    • 17:00

      Ronneby BK (hemma) Dam


      19:00
  • 30Mån
    v.14
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
  • 31Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Herr


      21:00