Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 10:00

      Östers IF 2 (borta) P06-07


      12:00
    • 14:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) F-09-10


      16:00
    • 15:00

      Örsjö IF (hemma) Herr


      17:00
    • 16:00

      Norrhults BK (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Torsås UFF (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Ljungby IF (hemma) F-05


      19:00
    • 17:00

      Kristianopels GoIF (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 2Mån
    v.36
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 19:00

      Lessebo GOIF (hemma) P-05


      20:00
    • 19:30

      Husqvarna FF (borta) Dam


      21:30
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Lenhovda IF (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Team Södermöre (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Smedby BoIK/Trekantens IF (borta) Dam


      20:00
  • 7Lör
    • 08:15

      Brinkarna bilträff Herr


      12:00
    • 10:00

      Hossmo BK vit (hemma) P-09


      12:00
    • 14:00

      Hossmo BK (hemma) P-16


      16:00
    • 15:00

      Norrhults BK (borta) Herr


      17:00
    • 16:00

      Sandsbro AIK gul (borta) F-09-10


      18:00
  • 8Sön
    • 08:30

      Brinkarna bilträff Herr


      15:00
    • 11:00

      Tingsryd United FC (hemma) F-07-08


      13:00
    • 12:30

      Växjö BK 2 (hemma) P06-07


      14:30
    • 15:00

      Ronneby BK (borta) Dam


      17:00
    • 16:00

      Växjö DFF (hemma) F-04


      18:00
    • 16:00

      Sandsbro AIK 2 (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Lindås-Långasjö FF (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Liatorp/Eneryda IF (borta) F-05


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 9Mån
    v.37
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
  • 10Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
      Simhallsplanen Emmaboda
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 12Tor
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Åby/Tjureda IF (hemma) Herr


      21:00
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Bollkallar för EIS D - Glömminge F-09-10


      21:00
    • 19:00

      Glömminge-Algutsrums IF (hemma) Dam


      21:00
    • 19:00

      IFK Kalmar 1 (borta) F-06


      21:00
  • 14Lör
    • 08:00

      Poolspel Konga P-10


      14:00
    • 08:30

      Marknaden Herr


      17:00
    • 14:00

      IFK Borgholm (borta) P-16


      16:00
    • 17:00

      Växjö DFF 1 (hemma) F-05


      19:00
  • 15Sön
    • 11:00

      Kalmar Södra IF vit (borta) P-09


      13:00
    • 15:00

      Räppe GOIF (borta) P06-07


      17:00
    • 15:00

      Träning F-13


      16:00
    • 15:00

      Ingelstad/Nöbbele (hemma) F-09-10


      17:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Växjö BK gul (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Urshults IF (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Vederslöv-Dänningelanda IF (hemma) P-05


      19:00
    • 17:00

      Team Södermöre B (hemma) Dam


      19:00
  • 16Mån
    v.38
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      Växjö BK (borta) F-05


      21:00
  • 18Ons
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 17:30

      Tingsryd United FC 2 (borta) P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Tvärskog/Påryd (hemma) P-09


      20:00
    • 19:00

      Torsås UFF (hemma) P-16


      21:00
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 21Lör
    • 13:00

      Mörbylånga GOIF (borta) Dam


      15:00
    • 13:45

      Bollkalle Lindåsvallen P-08


      15:45
    • 15:00

      Växjö BoIS (borta) Herr


      17:00
    • 16:00

      Hovshaga AIF vit (borta) F-07-08


      18:00
  • 22Sön
    • 11:00

      Hossmo BK (hemma) F-06


      13:00
    • 11:00

      Räppe GOIF (borta) F-09-10


      13:00
    • 14:00

      FC Växjö (hemma) P06-07


      16:00
    • 15:00

      Råstorp/Timsfors IF (borta) F-04


      17:00
    • 15:00

      Träning F-13


      16:00
    • 17:00

      IFK Grimslöv (hemma) P-08


      19:00
  • 23Mån
    v.39
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 19:00

      Färjestadens GOIF B (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Flygsfors/Gadd. IF (9-m) (hemma) Herr


      21:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 19:00

      Växjö BK (hemma) F-05


      21:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 26Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 19:00

      Oskarshamns AIK (borta) P-16


      21:00
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 28Lör
    • 08:00

      Poolspel Tingsryd P-10


      14:00
    • 12:30

      Näsums IF (hemma) Dam


      14:30
    • 14:30

      Bollkallar P-09


      17:00
    • 15:00

      Örsjö IF (hemma) Herr


      17:00
  • 29Sön
    • 15:00

      Älmhults IF 2 (hemma) P-05


      17:00
    • 15:00

      Kosta IF (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Alvesta GIF 1 (borta) P06-07


      17:00
    • 15:00

      Träning F-13


      16:00
    • 16:00

      Kalmar Södra/Hossmo (hemma) Dam


      18:00
    • 16:00

      VDIF/IIK/NBK (borta) F-04


      18:00
  • 30Mån
    v.40
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30