Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
  • 2Sön
    • 14:00

      Hossmo BK vit (borta) P-09


      16:00
    • 14:30

      Träning Herr


      16:30
    • 15:00

      Sandsbro AIK 2 (hemma) P-05


      17:00
    • 15:00

      Sandsbro AIK gul (hemma) F-09-10


      17:00
    • 17:00

      Lenhovda IF (borta) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Mörbylånga GOIF (hemma) Dam


      19:00
    • 18:00

      Team Södermöre (borta) F-06


      20:00
  • 3Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Tingsryd United FC (borta) F-07-08


      20:30
    • 19:00

      Team Södermöre B (borta) Dam


      21:00
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      Hossmo BK (borta) F-04


      21:00
    • 19:00

      Åby/Tjureda IF (borta) Herr


      21:00
    • 19:00

      IFK Borgholm (hemma) P-16


      21:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Älmhults Idrottsförening (borta) Dam


      20:00
  • 6Tor
    • 09:00

      Poolspel Lessebo P-10


      15:00
    • 11:00

      Kalmar Södra IF vit (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Träning Dam


      13:00
    • 11:00

      Lindås-Långasjö FF (hemma) Herr


      13:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      21:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
  • 8Lör
  • 9Sön
    • 11:00

      Växjö BK gul (borta) F-07-08


      13:00
    • 11:00

      Räppe GOIF (hemma) P06-07


      13:00
    • 12:00

      Vederslöv-Dänningelanda IF (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Växjö DFF 1 (borta) F-05


      15:00
    • 13:00

      Ingelstad/Nöbbele (borta) F-09-10


      15:00
    • 15:00

      IFK Kalmar 1 (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Näsums IF (borta) Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Urshults IF (hemma) P-08


      19:00
  • 10Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning Herr


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Färjestadens GOIF B (hemma) Dam


      21:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 19:00

      Torsås UFF (borta) P-16


      21:00
    • 19:00

      Hossmo BK (borta) F-06


      21:00
  • 12Ons
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
      Widavallen Vissefjärda
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Börjes cup PF-11

    • 10:30

      Träning Herr


      11:45
    • 11:00

      Börjes cup F-09-10


      16:00
  • 16Sön
    • 11:00

      FC Växjö (borta) P06-07


      13:00
    • 12:00

      IFK Grimslöv (borta) P-08


      14:00
    • 15:00

      Räppe GOIF (hemma) F-09-10


      17:00
    • 15:00

      Växjö BoIS (hemma) Herr


      17:00
    • 16:00

      Tvärskog/Påryd (borta) P-09


      18:00
    • 17:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Tingsryd United FC 2 (hemma) P-05


      19:00
    • 18:00

      Bollflickor EIS D-Rödsle BK F-05


      19:30
    • 18:00

      Rödsle BK (hemma) Dam


      20:00
  • 17Mån
    v.25
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Kosta IF (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 19:00

      Älmhults IF 2 (borta) P-05


      20:45
    • 19:00

      VDIF/IIK/NBK (hemma) F-04


      21:00
    • 19:00

      Kalmar Södra/Hossmo (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Oskarshamns AIK (hemma) P-16


      21:00
    • 19:00

      Alvesta GIF 1 (hemma) P06-07


      21:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Örsjö IF (borta) Herr


      21:00
  • 20Tor
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Lindsdals IF (hemma) Dam


      21:00
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 17:00

      Växjö BK (borta) P-05


      18:45
    • 17:00

      Lessebo GOIF (hemma) P06-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
  • 24Mån
    v.26
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Orrefors/Alstermo (borta) Herr


      21:00
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 19:00

      Nättraby GoIF B (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Grimslöv/Vislanda 1 (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      Hovmantorp GoIF (borta) P-16


      21:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Konga SK (borta) Herr


      21:00
    • 19:00

      Hovshaga AIF blå (borta) P-08


      21:00
  • 27Tor
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
  • 28Fre
    • 12:00

      Skadevi cup F-06


      00:00
    • 17:00

      Träning Herr


      19:00
    • 17:15

      Träning Dam


      18:45
  • 29Lör
    • Heldag

      Skadevi cup F-06

    • 08:00

      Sparbanken Eken Cup P-08


      17:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Skadevi cup F-06


      16:00
    • 14:45

      Bollkalle Emmaboda P-08


      17:00
    • 15:00

      Flerohopps GoIF (hemma) Herr


      17:00
    • 15:00

      IFK Karlshamn (borta) Dam


      17:00