Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 11:00

      IFK Berga vit (hemma) P-09


      13:00
    • 14:30

      Träning Herr


      16:00
    • 17:00

      Kalmar Södra/Hossmo (borta) Dam


      18:00
    • 17:00

      Växjö BK (hemma) F-04


      19:00
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 3Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 19:00

      Alvesta GIF 9-m (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      Näshults IF (borta) Herr


      21:00
  • 4Lör
    • 09:00

      Poolspel P-10


      15:00
    • 13:00

      Team Södermöre (hemma) Dam


      15:00
  • 5Sön
    • 11:00

      Ingelstad/Nöbbele (borta) F-07-08


      13:00
    • 11:30

      Lindsdals IF (borta) P-16


      13:30
    • 15:00

      Växjö BK svart (hemma) F-09-10


      17:00
    • 15:00

      Urshults IF (hemma) P06-07


      17:00
    • 17:00

      Madesjö IF (hemma) F-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      IFK Kalmar/Lindsdals IF B (hemma) Dam


      19:00
    • 18:00

      Ljungby IF (hemma) F-04


      20:00
    • 18:00

      Älghults IF (9-m) (borta) Herr


      20:00
  • 6Mån
    v.19
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Älmhults IF (hemma) F-04


      21:00
  • 7Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Lessebo GOIF gul (borta) P-08


      20:30
    • 19:00

      Växjö DFF (borta) F-04


      21:00
  • 9Tor
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P06-07


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Lindsdals IF (hemma) P-16


      21:00
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Nöbbele BK (hemma) Herr


      21:00
  • 11Lör
    • 11:00

      Färjestadens GOIF (borta) F-06


      13:00
    • 14:00

      Nättraby GoIF (borta) Dam


      16:00
  • 12Sön
    • 13:00

      Sandsbro AIK (borta) F-05


      15:00
    • 13:00

      Ljungby IF 2 (hemma) P06-07


      15:00
    • 13:00

      Växjö DFF vit (borta) F-09-10


      15:00
    • 15:00

      Moheda IF (borta) P-05


      17:00
    • 17:00

      IFK Borgholm (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Sandsbro AIK grön (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Sandsbro AIK grön (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:30

      Färjestadens GOIF vit (borta) P-09


      19:30
  • 13Mån
    v.20
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Flygsfors/Gadd. IF (9-m) (borta) Herr


      20:30
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Liatorp/Eneryda IF (hemma) F-05


      21:00
    • 19:00

      Lessebo GoIF komb. (borta) P-16


      21:00
    • 19:15

      Färjestadens GoIF (borta) F-04


      21:15
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Lessebo GoIF komb. (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Ramdala IF (borta) Dam


      21:00
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
      Långasjö Idrottsplats
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning Dam


      18:45
    • 19:00

      Tingsryd United FC (borta) Herr


      21:00
    • 19:00

      Räppe GOIF (hemma) F-05


      21:00
  • 18Lör
    • 08:00

      Strippen och Lagfest Herr


      23:00
    • 11:00

      Räppe GOIF (hemma) P-05


      13:00
    • 14:00

      Kristianopels GoIF (borta) Dam


      16:00
  • 19Sön
    • 11:00

      Konga SK (borta) P06-07


      13:00
    • 13:00

      Ryds SK (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Tingsryd United FC (borta) F-04


      16:00
    • 15:00

      Hovmantorp GoIF (hemma) F-09-10


      17:00
    • 16:30

      Nybro IF vit (borta) P-09


      18:30
    • 17:00

      Madesjö IF vit (borta) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Ronneby BK (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Bollkallar EIS D- Ronneby BK F-05


      18:30
  • 20Mån
    v.21
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Flerohopps GOIF (9-m) (hemma) Herr


      21:00
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Sandsbro AIK 2 (hemma) P-16


      21:00
  • 22Ons
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Torsås UFF (hemma) P-09


      20:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 23Tor
    • 16:45

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P06-07


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Hovshaga/Sandsbro (hemma) F-04


      21:00
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Alstermo/Orrefors (borta) Herr


      21:00
  • 25Lör
    • 11:00

      Lessebo GOIF (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Ljungby IF (borta) F-05


      13:00
  • 26Sön
    • 13:00

      Östers IF 2 (hemma) P06-07


      15:00
    • 13:00

      Hovshaga AIF vit (borta) F-09-10


      15:00
    • 15:00

      Tingsryd United FC 1 (hemma) F-06


      17:00
    • 17:00

      Växjö DFF blå (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Norrhults BK (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Örsjö IF (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Smedby BoIK/Trekantens IF (hemma) Dam


      19:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:00

      Träning Herr


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 28Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Hossmo BK (borta) P-16


      21:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Bollkallar P-09


      21:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Norrhults BK (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Glömminge-Algutsrums IF (borta) Dam


      21:00
  • 30Tor
    • 11:00

      Träning Dam


      13:00
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 31Fre
    • 19:00

      Växjö BK 2 (borta) P06-07


      21:00