Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 2Tor
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • 09:00

      Eskilscupen F-04


      00:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • Heldag

      Eskilscupen F-04

    • 09:00

      ICA CUP ÖLAND F-07-08


      00:00
    • 17:00

      Elitfönster Cup F-06


      00:00
    • 19:00

      Gullabo/Gullaboås (hemma) Herr


      21:00
  • 4Lör
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • Heldag

      ICA CUP ÖLAND F-07-08

    • Heldag

      Elitfönster Cup F-06

    • Heldag

      Eskilscupen F-04

    • Heldag

      Elitfönster Cup P06-07

    • 10:00

      Tjejligan F09 F-09-10


      14:00
    • 10:30

      Växjö BK (borta) Dam


      11:30
  • 5Sön
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • 00:00

      ICA CUP ÖLAND F-07-08


      15:00
    • 00:00

      Elitfönster Cup F-06


      14:00
    • Heldag

      Elitfönster Cup P06-07

    • Heldag

      Eskilscupen F-04

  • 6Mån
    v.32
    • 18:00

      Träning P-16


      19:30
    • 19:00

      Växjö BK (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 8Ons
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Lindås-Långasjö FF (borta) Herr


      21:00
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Smedby BoIK (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      IFK Berga (hemma) P06-07


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Timmernabbens IF (borta) F-06


      21:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
    • 19:00

      Tvärskogs IF (borta) Herr


      21:00
  • 11Lör
  • 12Sön
    • 10:00

      Kalmar FF (borta) P06-07


      12:00
    • 11:00

      Lessebo GOIF blå (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      IFK Karlshamn (borta) Dam


      16:00
    • 17:00

      Bankeryds SK (borta) F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
  • 13Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Nättraby GoIF B (hemma) Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Blomstermåla IK (hemma) F-06


      20:00
    • 19:00

      Lindsdal IF/Läckeby 2 (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      IFK Kalmar (hemma) F-04


      21:00
    • 19:00

      Möre BK (borta) P-16


      21:00
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Rödsle BK-Emmaboda kombination F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Kalmar FF (hemma) P-04


      20:00
    • 18:30

      Färjestadens GOIF 9-m (hemma) F-04


      20:30
    • 18:45

      Torsås/Norra Tång (hemma) Herr


      20:45
  • 18Lör
    • 12:45

      Bollflickor EIS dam - Ronneby BK F-04


      15:00
    • 13:00

      Ronneby BK (hemma) Dam


      15:00
  • 19Sön
    • 10:00

      Tjejligan F10 F-09-10


      14:00
    • 10:00

      Tjejligan F09 F-09-10


      14:00
    • 15:00

      Lindsdals IF 1 (hemma) F-05


      17:00
    • 15:00

      IFK Berga 1 (hemma) P-04


      17:00
    • 17:00

      Sandsbro AIK (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Hovmantorp GoIF (hemma) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Hovshaga AIF (hemma) F-03


      20:00
  • 20Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:45

      FK Karlskrona/KFF U (borta) Dam


      20:45
    • 18:45

      Pukebergs BK 9-m (hemma) P-16


      20:45
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:15

      Hossmo BK (borta) F-04


      21:15
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:30

      Orrefors IF (hemma) P-08


      19:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      IFK Kalmar vit (hemma) F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 24Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
    • 18:30

      Möre BK (borta) Herr


      20:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Poolspel Lessebo P-10


      13:00
    • 10:00

      Cykling, pizza och bad P-16


      18:00
    • 10:00

      Trekantens IF (borta) F-04


      12:00
    • 11:00

      Ljungbyholms GOIF (hemma) P-05


      13:00
    • 16:00

      Västerviks FF (borta) F-05


      18:00
    • 16:00

      Sandsbro AIK (borta) F-03


      18:00
  • 26Sön
    • 11:00

      Färgestads Goif (hemma) P06-07


      14:00
    • 15:00

      Gullabo/Gullaboås (hemma) Herr


      17:00
    • 17:00

      Moheda IF (borta) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Lindsdals IF (borta) Dam


      19:00
    • 18:00

      RM/SSG IF (borta) F-06


      20:00
  • 27Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Mörbylånga GOIF (hemma) Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Färjestadens GOIF (hemma) P-16


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Lindsdals IF (borta) P06-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Hossmo BK (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      Tingsryd United FC (hemma) F-03


      20:30
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:30

      TUFF (hemma) F-04


      21:30
  • 31Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Alstermo IF (hemma) Herr


      21:00