Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 2Tor
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • 09:00

      Eskilscupen F-04


      00:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • Heldag

      Eskilscupen F-04

    • 09:00

      ICA CUP ÖLAND F-07-08


      00:00
    • 17:00

      Elitfönster Cup F-06


      00:00
    • 19:00

      Gullabo/Gullaboås (hemma) Herr


      21:00
  • 4Lör
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • Heldag

      ICA CUP ÖLAND F-07-08

    • Heldag

      Elitfönster Cup F-06

    • Heldag

      Eskilscupen F-04

    • Heldag

      Elitfönster Cup P06-07

    • 10:30

      Växjö BK (borta) Dam


      11:30
  • 5Sön
    • Heldag

      Eskilcupen P-04

    • 00:00

      ICA CUP ÖLAND F-07-08


      15:00
    • 00:00

      Elitfönster Cup F-06


      14:00
    • Heldag

      Elitfönster Cup P06-07

    • Heldag

      Eskilscupen F-04

  • 6Mån
    v.32
    • 18:00

      Träning P-16


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Växjö BK (hemma) F-03


      21:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 8Ons
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Lindås-Långasjö FF (borta) Herr


      21:00
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      IFK Berga (hemma) P06-07


      20:00
    • 18:30

      Smedby BoIK (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Timmernabbens IF (borta) F-06


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
      Emmaboda IP
      Anteckning: Fotboll 17.00-18.30
    • 19:00

      Tvärskogs IF (borta) Herr


      21:00
  • 11Lör
    • 11:00

      Persnäs AIF 9-m (borta) P-04


      13:00
    • 11:30

      Växjö DFF svart (borta) F-07-08


      13:30
  • 12Sön
    • 10:00

      Kalmar FF (borta) P06-07


      12:00
    • 11:00

      Lessebo GOIF blå (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      IFK Karlshamn (borta) Dam


      16:00
    • 15:00

      Söderåkra AIK (9-m) (hemma) Herr


      17:00
    • 17:00

      Bankeryds SK (borta) F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
  • 13Mån
    v.33
    • 18:00

      Träning P-16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Nättraby GoIF B (hemma) Dam


      21:00
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Blomstermåla IK (hemma) F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Lindsdal IF/Läckeby 2 (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Möre BK (borta) P-16


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      IFK Kalmar (hemma) F-04


      21:00
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Rödsle BK-Emmaboda kombination F-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Kalmar FF (hemma) P-04


      20:00
    • 18:30

      Färjestadens GOIF 9-m (hemma) F-04


      20:30
    • 18:45

      Torsås/Norra Tång (hemma) Herr


      20:45
  • 18Lör
    • 12:45

      Bollflickor EIS dam - Ronneby BK F-04


      15:00
    • 13:00

      Ronneby BK (hemma) Dam


      15:00
  • 19Sön
    • 15:00

      IFK Berga 1 (hemma) P-04


      17:00
    • 15:00

      Lindsdals IF 1 (hemma) F-05


      17:00
    • 17:00

      Hovmantorp GoIF (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Sandsbro AIK (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Påryd/Tvärskog/Ljholm (borta) Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Hovshaga AIF (hemma) F-03


      20:00
  • 20Mån
    v.34
    • 18:00

      Träning P-16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:45

      Pukebergs BK 9-m (hemma) P-16


      20:45
    • 18:45

      FK Karlskrona/KFF U (borta) Dam


      20:45
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:15

      Hossmo BK (borta) F-04


      21:15
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:30

      Orrefors IF (hemma) P-08


      19:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      IFK Kalmar vit (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 24Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
    • 18:30

      Möre BK (borta) Herr


      20:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Poolspel Lessebo P-10


      13:00
    • 10:00

      Cykling, pizza och bad P-16


      18:00
    • 10:00

      Trekantens IF (borta) F-04


      12:00
    • 11:00

      Ljungbyholms GOIF (hemma) P-05


      13:00
    • 16:00

      Västerviks FF (borta) F-05


      18:00
    • 16:00

      Sandsbro AIK (borta) F-03


      18:00
  • 26Sön
    • 11:00

      Färgestads Goif (hemma) P06-07


      14:00
    • 15:00

      Gullabo/Gullaboås (hemma) Herr


      17:00
    • 17:00

      Lindsdals IF (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Moheda IF (borta) F-07-08


      19:00
    • 18:00

      RM/SSG IF (borta) F-06


      20:00
  • 27Mån
    v.35
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Mörbylånga GOIF (hemma) Dam


      21:00
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:30

      Färjestadens GOIF (hemma) P-16


      21:30
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Lindsdals IF (borta) P06-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Tingsryd United FC (hemma) F-03


      20:30
    • 19:30

      Hossmo BK (hemma) P-04


      21:30
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning P-16


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:30

      TUFF (hemma) F-04


      21:30
  • 31Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Alstermo IF (hemma) Herr


      21:00