Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 17:00

      Team Södermöre (hemma) F-03


      19:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Hossmo BK (borta) P-16


      21:00
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 19:00

      Torsås/Norra Tång (borta) Herr


      21:00
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:30

      Liatorp/Eneryda komb. 9-m (hemma) F-03


      20:30
  • 5Lör
    • 10:00

      Lindsdals IF (borta) P06-07


      12:00
    • 15:00

      Ronneby BK (borta) Dam


      17:00
  • 6Sön
    • 11:30

      Smedby BoIK (borta) P-05


      13:30
    • 14:30

      IFK Kalmar (hemma) F-04


      16:30
    • 15:00

      Timmernabbens IF (hemma) F-06


      17:00
    • 15:00

      Persnäs AIF 9-m (hemma) P-04


      17:00
    • 17:00

      FK Karlskrona/KFF U (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Söderåkra AIK (9-m) (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Lessebo GOIF blå (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Växjö DFF svart (hemma) F-07-08


      19:00
  • 7Mån
    v.19
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      DM P15 Alvesta-EIS komb P-16


      21:00
  • 10Tor
    • 09:00

      Poolspel hemma P-10


      13:00
    • 10:30

      Träning F-05


      12:00
    • 17:00

      Lindsdals IF (hemma) Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Lindsdal IF/Läckeby 2 (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 11Fre
    • 19:00

      Möre BK (hemma) Herr


      21:00
  • 12Lör
    • 16:00

      Hovshaga AIF (borta) F-03


      18:00
  • 13Sön
    • 11:00

      Färjestadens GOIF 9-m (borta) F-04


      13:00
    • 13:00

      Mörbylånga GOIF (borta) Dam


      15:00
    • 13:00

      Sandsbro AIK (borta) F-07-08


      15:00
    • 15:30

      Lindsdals IF 1 (borta) F-05


      17:30
    • 16:00

      Hovmantorp GoIF (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Påryd/Tvärskog/Ljholm (hemma) Herr


      19:00
    • 18:00

      Pukebergs BK (borta) P06-07


      20:00
    • 18:00

      IFK Berga 1 (borta) P-04


      20:00
  • 14Mån
    v.20
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:45
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 15Tis
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      RM/SSG IF (hemma) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Rottne/Åby 9-m (borta) F-03


      20:45
    • 18:45

      Ramdala IF (borta) Dam


      20:45
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
      Långasjö IP
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Trekantens IF (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Alstermo IF (borta) Herr


      21:00
  • 19Lör
    • 10:00

      Ljungbyholms GOIF (borta) P-05


      12:00
    • 13:00

      Glömminge IF (hemma) Dam


      15:00
  • 20Sön
    • 11:00

      Kalmar Södra IF (hemma) P06-07


      14:00
    • 13:00

      Orrefors IF (borta) P-08


      15:00
    • 16:00

      Västerviks FF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Gullabo/Gullaboås (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      IFK Borgholm (borta) Dam


      19:00
    • 17:00

      Moheda IF (hemma) F-07-08


      19:00
  • 21Mån
    v.21
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Sandsbro AIK (hemma) F-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      DM Mot IFK Berga P-04


      21:00
    • 19:00

      Oskarshamns AIK 2 (borta) P-16


      21:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Färjestadens GOIF 2 (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Tingsryd United FC (borta) F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning Dam


      18:45
    • 19:00

      IFK Borgholm (hemma) Herr


      21:00
  • 26Lör
    • 11:00

      TUFF (borta) F-04


      13:00
    • 14:00

      Hovshaga AIF vit (borta) F-07-08


      16:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Hossmo BK (borta) P-04


      12:00
    • 11:00

      IFK Berga (borta) P06-07


      13:00
    • 14:00

      Kalmar Södra IF (borta) Dam


      16:00
    • 15:00

      Hossmo BK (hemma) F-06


      17:00
    • 17:00

      Kristianopels GoIF (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Pukebergs BK vit (hemma) P-08


      19:00
  • 28Mån
    v.22
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:30

      Möre BK (hemma) P-16


      21:30
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 31Tor
    • 16:30

      Träning P-16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Lindsdals IF 9-m (hemma) F-04


      21:00