Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

December 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.48
    • 11:00

      Futsal-DM Dam


      15:00
    • 11:00

      Vimmerby IF (borta) Dam


      13:00
    • 14:00

      Hultsjö IF (hemma) Dam


      16:00
  • 2Sön
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 11:00

      Träning P-16


      12:30
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
  • 3Mån
    v.49
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:40
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 6Tor
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:15

      Träning F-12


      17:15
  • 8Lör
    • 09:00

      ICA Kvantum Luciacup Dam


      17:00
      Värnamo sporthall
    • 10:00

      Cup PF-11


      13:00
  • 9Sön
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 15:00

      Träning F-06


      16:30
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
  • 10Mån
    v.50
    • 17:00

      Fotbollsavslutning F-09-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 11Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:40
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 13Tor
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:15

      Träning F-12


      17:15
  • 15Lör
    • 13:30

      Träning P-16


      15:00
  • 16Sön
    • 09:00

      Vi mot Cancer Dam


      17:00
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 15:00

      Träning F-06


      16:30
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
  • 17Mån
    v.51
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 19Ons
    • 16:45

      Avslutning - Lasergame P-08


      20:00
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:40
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 20Tor
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
  • 24Mån
    v.52
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 27Tor
    • Heldag

      Cup F-04

    • 08:00

      Lessebo julcup F-06


      17:00
    • 15:00

      Lessebo Julcup F16 Dam


      23:00
    • 16:00

      Nybro Bigso Box P01/02 P-16


      23:55
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 28Fre
    • 07:00

      Julcup Lessebo P-08


      17:00
    • 08:00

      Lessebo Julcup P-09


      15:00
    • 18:00

      Nybro bigso Box P03 P-16


      23:59
  • 29Lör
    • Heldag

      Cup F-04

    • 14:00

      Lessebo Julcup F19 Dam


      23:00
    • 16:00

      Tomtecupen F-09-10


      20:00
  • 30Sön
    • Heldag

      BIGSO BOX CUP i Nybro P-05

    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 14:00

      Lessebo Julcup P02 P-16


      23:59
  • 31Mån
    v.1